Yengeç Burcunun Özellikleri

Ay’ın yönetiminde olan Yengeç burcu insanları oldukça hassas, duyarlı ve sevdiklerine bağlı kişilerdir.

Aileleri ve aşık oldukları kişiler kendileri için oldukça önemlidir. Ev hayatına, ev ortamına oldukça bağlılardır. Güzelce dekore ettikleri bir evde, ailesiyle birlikte yaşamayı çok isterler.

Güzel ev yemekleri eşliğinde, sevdikleriyle geçirecekleri hoş sohbet ortamını çok severler.

Bazı zamanlarda oldukça dalgalı bir ruh haline sahip olabilirler. Duygularında gel gitler görülebilir. Güven ihtiyaçları çok fazladır. Kendilerini hem duygusal hem de maddi anlamda güvende hissetmek isterler.

Hayatlarındaki kişilere karşı oldukça anaç bir tutum sergileyebilirler. Korumacı yapıları çok güçlüdür. Biriktirmeyi ve anısı olan şeyleri saklamayı çok severler. Tam bir koleksiyoncudurlar.

Yengeç Burcu Hediye

Bu kişiler anılarına ve geçmişlerine olan hassasiyetleri ile bilinirler. Her ne alırsanız alın, kendisi o hediyeye bir anlam yükler ve bu anlam ile o hediyeyi yaşatır.  

Geçmişe dair anılarınızdan oluşan fotoğraflar ya da geçmişte ziyaret ettiğiniz bir yerden kalan herhangi bir eşya; kendisini oldukça mutlu edecektir.  

Evlerine alacağınız her türlü aksesuar, biblo ya da mutfak gereçleri güzel bir tercih olabilir.  

Yine kaliteli ama sade kıyafetler, takılar veya bir fotoğraf makinesi kendisini oldukça mutlu edecektir.  

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Yengeç burcu hayatlarının her alanında olduğu gibi, aşk hayatlarında da oldukça sahiplenici ve korumacı bir yapıdadır.

Sevdikleri kişileri bir anne şefkati ile sarıp sarmalarlar. Onlara en sağlıklı ve güzel yemekleri hazırlamak, evlerinde en rahat şekilde yaşatmak isterler.

Biraz duygusal ve hassas bir yapıları olabileceği için, ilişki sırasında duygusal geçişler yaşayabilirler. İlişkilerinde mutlaka sıcaklık ve anlayış isterler. Aşk hayatlarında oldukça bağlı ve sadık olurlar. Mahremiyetlerine çokça önem verirler.

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç burcu vücutta göğüs, mide, akciğerlerini yönetir.

Mide ile ilgili rahatsızlıklar, göğüs/meme bölgesinde çeşitli hastalıklar, hastalık olmasa bile bu bölgede estetik kusurlar olabilir. Sindirim ile alakalı problemlere karşı hassas olabilirler.

Yengeç Burcu Kariyer Hayatı

Yengeç burcu, karşılarındaki kişileri her anlamda beslemeye yönelik olan bir burçtur. Yaptıkları iş ne olursa olsun, karşılarındaki kişileri bir şekilde büyütmeye yönelirler.

Aşçı, öğretmen, çocuklar ile alakalı işler, tıp, kadın doğum veya çocuk hastalıkları ile ilgili alanlar, ev dizaynı ile ilgili meslekler, iç mimarlık, eşya tasarımı gibi alanlara yönelebilirler.

Yengeç Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır?

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Yengeç burcu, kendisi gibi su grubundan olan Yengeç, Akrep ve Balık burçları ile anlaşır.

Toprak grubundan olan Boğa, Başak ve Oğlak burçları ile destekleyici bir uyum içerisindedirler. Zıt burçları olan Oğlak burçları ile, zıtlıkların çekimi durumunu yaşayabilirler.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri bilgileri

Yorum yapın