Yay Burcunun Özellikleri

Jüpiter yönetimindeki Yay burcu insanlar tıpkı Jüpiter gibi iyimser, hayata pozitif bakan ve neşeli kişilerdir.

Hayattan zevk almayı bilir ve daima pozitif olana yönelmek isterler. Hayatın derin alanlarına ilgilidirler. Felsefe, psikoloji gibi alanlar oldukça ilgilerini çeker. Araştırmayı ve öğrenmeyi severler. Özellikle sevdikleri bir konu hakkında yılmadan okuyup en derinine inebilirler.

Doğayı, insanı ve macerayı çok severler. Trekking, doğa yürüyüşleri, doğada arkadaşları ile kamp yapmak gibi aktivitelere çekilebilirler.

Paylaşımcı ve destekleyici bir yapıları vardır. Gezmeyi, seyahat etmeyi, seyahat ederek öğrenmeyi severler.

Yay Burcu Hediye

Hareketli, neşeli ve iyimser yay burçları için bu enerjilerine uyum sağlayacak her türlü hediyeyi tercih edebilirsiniz. 

Harika bir trekking gezisi organize edebilir ya da bu tarz kulüplere katılabilirsiniz. Spor yaparken giyebileceği kaliteli bir takım alabilirsiniz.  

Uzun zamandır gitmek istediği bir seyahati ayarlayabilir ya da hep gitmek istediği bir kursa kaydını yaptırabilirsiniz. Farklı kültürlere ait bir restorana gitmek de güzel bir fikir olabilir. 

Yabancı dil kitapları, felsefi ve ilahi kitaplar, gezi ile alakalı kitaplar hoşlarına gidebilir. 

Yay Burcu Aşk Hayatı

Yay burçları, heyecanları yüksek ve neşeli kişilerdir. Hayatlarında da kendileri gibi neşeli, enerjisi yüksek, gezmeyi seven ve öğrenmeye açık bir kişi isteyeceklerdir.

Yay burcu olan kişiler, bilgili ve bilgi öğrenmeye açık kişiler ile mutlu olabilirler. Beraber dünyayı dolaşabileceği, hayatın bilinmeyen yerlerini keşfedebileceği birini isterler. Konuşkan yapıları olduğu için, çok sessiz kişiler ile bir süre sonra bunalabilirler.

Aşk hayatlarında oldukça eğlenceli, özgürlükçü ve sıcak bir tavırda olurlar. Kısıtlanmayı sevmezler.

Yay Burcu Sağlık

Yay burcu, vücutta özellikle bacakların üst taraflarını ve kalçayı yönetir. Bu bölgede oluşabilecek hastalıklar ve kusurlar olabilir. Örneğin; özellikle kalçadan kilo alma gibi bir durum görülebilir.

Bunun haricinde spordan dolayı yaşanacak sakatlanmalara dikkatli olmaları iyi olabilir.

Yay Burcu Kariyer Hayatı

Yay burcu olan kişiler, oldukça derin ve öğrenmeye açık kişilerdir.

Özellikle seçtikleri bir alanda uzmanlaşmak ve derinleşmek isteyebilirler. Akademisyen, eğitmen, psikolog, medya ve yayıncılık ile ilgili işler, havacılık sektörü, hostes, pilot ve hukuk ile ilgili alanlara yönelebilirler.

Yay Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Yay Burcu, kendisi gibi ateş grubundan olan Yay, Koç ve Aslan burçları ile uyumludur.

Hava grubundan olan İkizler, Terazi ve Kova burçları ile destekleyici bir ilişki yaşarlar. Zıt burçları olan İkizler burcu ile, zıtlıkların çekimi durumunu yaşayabilirler.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri bilgileri

Yorum yapın