Venüs İkizler Burcunda – Venüs Retrosunun Burçlara Etkisi

İlişki, aşk, cinsellik, uyum, güzellik, para ve küçük küçük sürprizleri anlatan Venüs, geçtiğimiz dönemde Boğa burcundaydı. 4 Nisan itibariyle içinde bulunduğu Boğa enerjisinden çıkıp İkizler enerjisine bürünecek. Artık ilişki ve aşkı yaşayış tarzımızı İkizler temalarına uygun hale getirecek.

Venüs tam 4 ay İkizler Burcunda!

Venüs 4 Nisan tarihinden 6 Ağustos gecesine kadar İkizler burcunda. Retrosuyla, düz hareketiyle dile kolay 4 ay İkizler burcunda kalacak ve bize İkizler gibi ilişki yaşamayı, harcamayı öğretecek, deneyimletecek.

Retro yaptığı tarihlerde ise yine bir takım konularda gecikmeler veya prüzler yaşatabilir.

Venüs retrosunun tarihi: 14 Mayıs – 25 Haziran

Venüs, 1,5 senede bir geri hareket(retro) yapar.

8 senede bir aynı burçta retrosunu gerçekleştirir.

Demek ki, özellikle Mayıs 2012 senesini düşünürsek, o zamanlarda yaşadığımız Venüsyen temalarımız bizlere biraz fikir verebilir.

İkizler, bir hava grubu burcudur. Yüzeyseldir, değişkendir. İletişimle, haberleşme ile alakalıdır.

Geçtiğimiz dönemde Boğa burcundayken dokunmak, hissetmek istediğimiz aşklarımızda, artık iletişim ön plana çıkacak. Konuşabildiğimiz, fikir alışverişi yapabildiğimiz aşklarımız öne çıkacak. Bu sebeple belki bu dönemde arkadaş gibi olabileceğimiz aşklara yönelebilir veya arkadaşlığımızın devam ettiği kişilerle bir ilişki kurma eğilimine bile girebiliriz.

Bağlanmakta biraz daha zorluk çekebiliriz ve bu dönemde daha rahat bir ilişki içerisinde olmayı dileyebiliriz.

Kişisel anlamda bakacak olursak, Venüs İkizler etkisi ile ani bir kararla dış görünüşümüzü değiştirmek isteyebiliriz. Bir anda boya alıp kendi saçımızı boyamak isteyebiliriz örneğin. Yalnız sonrasında hemen sıkılma ya da memnun olmama gibi durumlarımız da olabilir.

İkizler elleri kolları yönettiği için, daha çok bu bölgelerimize yönelebiliriz. Yeni ojeler deneyebiliriz veya paramızı özellikle bu bölgelerimizde kullanacağımız aksesuarlar için harcayabiliriz.

İkizler burcu aynı zamanda eğitim ve bilgi demektir. Bu dönemde yeni bilgiler edinmek ve her şeyden biraz biraz öğrenmek isteyebiliriz. bu sebeple online kurslara ve eğitimlere katılabiliriz.

Daha fazla kitap okuyabilir ve bilgi anlamında kendimize yatırım yapmaya yönelebiliriz.

Venüs İkizler döneminde bizim haritamızdaki yerleşimlere de bağlı olarak, bir şekilde bizim hayatlarımıza dokunabilir. Özellikle Terazi, İkizler ve Kova burcunda yerleşimi olan kişilere daha faydalı olacak bir süreç olabilir.

Haritamızda İkizler burcunun bulunduğu ev ise, bu dönemde çok daha fazla ön plana çıkabilir. Özellikle Venüs’ün geri hareketinin olduğu zamanlarda etkisini hissedebiliriz.

Venüs İkizler Geçişinin Burçlara Etkileri

Koç Burcu: Bu dönemde özellikle yazılı-sözlü her türlü iletişim alanında gecikmeler olabilir. Neye imza attığınıza, kime ne yazdığınıza dikkat edebilirsiniz. Yanlış yerlere mesaj atmayın.

Geçmişte kalan bazı düşünceleriniz zihninizi oldukça meşgul edebilir. Sürekli eski anılar zihninizi kurcalayıp sizi gerebilir. Sakin kalmaya çalışın.

Yakın çevreniz, kardeşleriniz bu dönemde daha fazla hayatınızda öne çıkabilir. Akrabalarınız ile ilgili geçmişte kalmış gündemler yeniden ortaya çıkabilir. Venüs etkisi ile belki bunlar aranızda olan parasal konular olabilir.

Uzun zamandır görüşmediğiniz ve eskiden çok yakın olduğunuz kişiler size yazabilir. Bu kişiler ile yeniden konuşmaya başlayabilirsiniz.

Boğa Burcu: Bu dönemde finansal anlamda küçük küçük sürprizler ve destekler alabilirsiniz. Yalnız özellikle Venüs retrosunun başlamasıyla beraber, neye ne kadar harcadığınıza dikkat etmeniz daha iyi olabilir.

Gereksiz harcamalar yapmamaya, yeteri kadar düşünmeden bir şeyler almamaya dikkat edin. Çünkü sonradan aldığınız şeylerden memnun kalmayabilirsiniz.

Bir ihtimal de, uzun zamandır beklediğiniz ama alamadığınız ödemeler elinize geçebilir. Geçmişte kalan bir ödemenizi alabilirsiniz. Belki bir yerden beklediğiniz parayı bulabilirsiniz şeklinde düşünebiliriz. Ama her koşulda parasal gündemlerinize ekstra dikkat etmeniz sizin için faydalı olabilir.

İkizler Burcu: Bu dönemde özellikle dış görünüşünüz ve hayata bakışınız ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Venüs, direkt olarak size ayrı bir çekicilik verebilir. Yalnız retronun başlaması ile beraber, fiziksel görünüşünüzü değiştirmeniz çok da doğru olmayabilir.

Saçınızı kestirirsiniz ama istediğiniz gibi olmayabilir ya da çok ani ve düşünmeden kestirip pişman olabilirsiniz. Estetik yaptırıp kendinizi değiştirmek isteyebilirsiniz ama Venüs retrosu bu tarz bir girişim için uygun değildir. Mümkünse bu istekleriniz karşısında sakin kalıp, retro bitimini bekleyebilirsiniz.

Fiziksel olarak düşünürsek, daha önce verdiğiniz kilolarınızı geri alabilirsiniz. Bunun için ekstra dikkat edebilirsiniz çünkü yemek yemeye ekstra açık olabiliriz.

İlişkilerinizle ilgili olarak ise, “eski ben olmak istiyorum” şeklinde düşünüp biraz daha kendinize dönmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde biraz daha karşıdaki kişiden uzaklaşma eğiliminde olabilirsiniz.

Yengeç Burcu: Bu dönemde bilinçaltınıza gömdüğünüz ve içinize attığınız konuları hatırlayabilirsiniz. Bu konular artık gün yüzüne çıkmak durumunda kalabilir.

Daha önceden saklamak durumunda kaldığınız olaylar ortaya çıkabilir. Veya kaybettiğiniz eşyalarınızı bir anda bulabilirsiniz. Eskiden kalan ve sizin için anısı olan şeyler karşınıza gelebilir.

Geçmişte kadınlar ile alakalı yarım kalmış gündemleriniz olduysa, bu kişiler tekrar gündeminize gelebilir. Kadınlara karşı ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Ayrıca paranızı kaybetmemeye, çaldırmamaya veya fazladan bir yerlere ödeme yapmamaya da dikkat edebilirsiniz.

Aslan Burcu: Bu dönemde özellikle içinde bulunduğunuz gruplar ve arkadaşlarınız ön plana çıkabilir. İdealleriniz ve hayalleriniz konusunda küçük küçük fırsatlar önünüze gelebilir. Yapmak istediğiniz hedefleriniz için destekler bulduğunuzu görebilirsiniz.

Yalnız Venüs’ün retro hareketine başlamasıyla beraber; özellikle yine bu alanlarda bir takım pürüzler önünüze gelebilir. Örneğin; arkadaşlarınız konusunda bir takım kararlar almanız gerekebilir. Hayatınızda bazı insanları aslında istemediğinizi düşünebilirsiniz. Veya retro etkisi ile, geçmişte dahil olduğunuz bir ortama yeniden dahil olabilirsiniz.

Mesleğinizden kazandığınız paralarınız konusunda belki çok uzun zamandır beklediğiniz ücrete sahip iş ayağınıza gelebilir ya da şu an çalışıyorsanız işinizdeki kazancınız konusunda bir takım durumlar oluşabilir.

Başak Burcu: Bu dönemde özellikle kariyer anlamında önünüze güzel fırsatlar gelebilir. Beklediğiniz bir işe başlayabilir veya terfi alabilirsiniz.

Yalnız yine Venüs’ün retro yapmasının etkisi ile beraber, kariyerinize ayrıca dikkat etmeniz gerekebilir. Patronlarınızla veya ebeveynlerinizle beklemediğiniz durumlar yaşanabilir.

Ya da geçmişte size göre otorite olan figürler ile yeniden karşılaşabilirsiniz, geçmişte kalan işinize geri dönme durumunuz olabilir.

Belki çok önceden başvurduğunuz bir iş varsa, bu işten bir geri dönüş olabilir. Veya önceki pozisyonunuza geri dönüş gibi durumlar yaşayabilirsiniz.

Terazi Burcu: Bu dönemde özellikle eğitim, öğretim, kurslar, uzaklar ile ilgili konular ve inançlarınızla alakalı güzel gelişmeler yakalayabilirsiniz. İstediğiniz bir kursa başlayabilirsiniz, yeni bir dil öğrenmek konusunda kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan akrabalarınızdan veya yabancı kişilerden bir takım destekler bulabilirsiniz.

Yalnız Venüs’ün retro olması ile beraber, yine bu konularda bir takım farklı hareketlenmeler yaşanabilir. Çok istediğiniz bir eğitim, bir takım sorunlar yüzünden gecikebilir. Veya geçmişte başvurduğunuz bir eğitimden yanıt alabilirsiniz.

Kendinize yeni bir hayat felsefesi oluşturmak isteyebilirsiniz. “Artık hayatımı bu şekilde yaşayacağım” deyip yeni atılımlar yapma eğiliminde olabilirsiniz. Veya “eskisi gibi olmak istiyorum” deyip, eski yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Eskiden yarım bıraktığınız eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Örneğin; bir dil öğrenmeye başlayıp yarıda bıraktıysanız, onu tamamlamak için atılımlar yapabilirsiniz.

Akrep Burcu: Bu dönemde özellikle alaca-verecek konularınız ön planda.

Kazançlarınız konusunda elinize küçük küçük fırsatlar geçebilir. Özellikle ortağınızın/eşinizin kazançlarında hareketlilik yaşanabilir.

Yalnız, Venüs’ün retro yapması ile beraber; hareketlilik daha farklı bir akış kazanabilir. Ödemelerinize, neyi ödeyip ödemediğinize ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Faturalarınız, kredileriniz bir anda karşınıza gelebilir. Ödediğinizi düşündüğünüz bir faturanızı ödememiş olabilirsiniz.

Bunun haricinde önceden başvurduğunuz bir kredi varsa buna yanıtınız gelebilir. Ortağınızın geciken ödemeleri varsa bunlar ortaya çıkabilir.

Veya miras konusunda bir gecikme olabileceği gibi, önceden sıkıntı olmuş bir miras konusu yeniden karşınıza gelebilir. Geciken miras elinize geçebilir.

Yay Burcu: Bu dönemde özellikle tüm ilişkileriniz konusunda küçük, güzel destekler alabilirsiniz.

Yalnız Venüs‘ün retro olması ile beraber, özellikle ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Tüm ortaklıklarınız konusunda kafanızı kurcalayan durumlar olabilir. “Ben bu kişiyle ne yapıyorum, doğru mu yapıyorum” şeklinde düşünceleriniz olabilir.

Geçmiş ilişkileriniz sık sık aklınıza gelebilir veya geçmişten bir takım kişiler yeniden karşınıza gelebilir. Eğer ilişkiniz sorunlu gidiyorsa, halı altına süpürülmüş sıkıntılarınızı ortaya çıkartıp konuşup çözmeye de çalışabilirsiniz. Sorun çözmek için bu retroyu değerlendirebilirsiniz.

Geçmişte bitirdiğiniz iş ortaklıklarınız yeniden karşınıza gelebilir. Biten ortaklıkları yeniden başlatma veya var olan ortaklıkları bitirmek gibi atılımlarınız oluşabilir.

Oğlak Burcu: Venüs İkizler döneminde özellikle iş ortamınız ve sağlığınız ile alakalı durumlara dikkat çekiyor. Aslında bu dönemde işiniz, çalışanlarınız ile alakalı olumlu gündemler yaşayabilirsiniz. Yalnız çok geçmeden bir Venüs retrosu da başlayacak.

Özellikle altınızda çalışan kişilerle, ofis arkadaşlarınız ile alakalı bir takım pürüzler ile karşılaşabilirsiniz. Bu kişiler Venüs etkisi ile, özellikle kadın figürleri olabilir.

Sağlığınız ile alakalı yaptırdığınız ve beklediğiniz bir test var ise onun sonucu elinize gelebilir. Ya da önceden gelişen bir hastalığınız yeniden nüksedebilir.

İşiniz ile alakalı çok uzun süredir beklediğiniz haberlerin sonuçlarını alabilirsiniz. İş ortamınız konusunda geçmişe dönük bir takım girişimlerde bulunabilirsiniz.

Kova Burcu: Venüs İkizler döneminde özellikle aşk, ilişki, hobiler ve çocuklar ile alakalı konular ekstra ön plana çıkabilir. Aslında bu Venüs etkisi ile bu konularda güzel destekler alabilirsiniz.

Yalnız çok geçmeden bir Venüs retrosu yine bu konularla ilgili sizi etkileyecek. İlişkileriniz ile alakalı bir takım ani kararlar vermek isteyebilirsiniz. Bir anda ilişkinizden kopmaya yönelebilirsiniz. Ya da eskide kalmış bir ilişkiniz yeniden gündeme gelebilir. Geçmişte kalan kişiler size yazabilir.

Önceden ilgilendiğiniz hobileriniz varsa bu hobilerinizi hatırlayıp yeniden başlamak isteyebilirsiniz. Veya bir takım engeller yüzünden uzun zamandır yaptığınız bir hobinizi bırakmak/ara vermek durumunda kalabilirsiniz.

Balık Burcu: Venüs İkizler döneminde özellikle ev, evinizin için, aileniz ve arsa/toprak ile alakalı konular özellikle gündemde olabilir.

Aslında Venüs sizi tüm bu konularda destekleyebilecek ve küçük sürprizler yapabilecek olsa da, çok geçmeden bir retroya başlayacak. Bu sebeple, yine bu konular ile ilgili ekstra durumlar karşınıza gelebilir.

Örneğin; evinizde ailenizle ilgili konularda bir takım pürüzler olabilir. Anne-babanız ile alakalı şüpheleriniz veya kırgınlıklarınız artabilir. Bu şekilde hissedebilirsiniz.

Evinizin içinde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Daha önce evinizin şeklinden sıkılıp değiştirdiyseniz, bu dönemde yeni halinden sıkılıp tekrar değiştirebilirsiniz.

Ailenizin geri kalanıyla alakalı, çok eskiden kalan arsa/para konuları gündeme gelebilir. Dedelerinizden kalan veya tüm ailenizi ilgilendiren gündemler yeniden ortaya çıkabilir.

Dikkat! Venüs retrosunda önünüze gelen fırsatları aklınızda bulundurabilirsiniz. Yalnız Venüs retro döneminde yeni şeylere başlamak çok tavsiye edilmez. Retro sonrasında havada kalabilir.

Yalnız, örneğin; bir hobinize yeniden öylesine başlamak istiyorsanız başlayabilirsiniz.

Yorum yapın