Terazi Burcunun Özellikleri

Venüs yönetiminde bir burç olan Terazi burcunda olan kişiler, oldukça güzelliğe ve keyiflerine düşkün kişilerdir.

Zarif, uyumlu ve sosyal kişilerdir. Kaliteli yerlere gitmek, kaliteli yemekler yemek ve güzel bir şekilde giyinmek çok önemlidir.

Adalete, eşitliğe, uyuma ve aşka çok önem verirler. Aslında biraz yüzeysel olsalar da, aşk Terazi burçları için ayrı öneme sahiptir. Çünkü ortaklık kurmayı ve hayatlarını biriyle paylaşmayı severler. Tek başlarına olmaktan ziyade, ortaklaşa yaptıkları işlerden zevk alır ve motive olurlar.

Aile kurma istekleri vardır. Yine de her Terazi burcunun ev hayatını ve ev işlerini sevdiğini söylemek doğru olmaz. Keyiflerine ve rahatlarına fazlasıyla düşkün kişilerdir.

Hayatlarının her alanında eşitlik, uyum ve saygı isterler.

Terazi Burcu Hediye

Bu burcun da, tıpkı Boğa burcu gibi yönetici gezegenleri Venüs’tür.  

Yani kaliteli ama zarif duran, pahalı ve kibar aksesuarlar oldukça hoşlarına gidecektir.

Kaliteli bir yerde akşam yemeği, kaliteli her türlü kıyafet, ipek gecelikler, romantik yerlere seyahatler, harika kokan bir parfüm ve makyaj melzemeleri kendisinin oldukça hoşuna gidecektir. 

Terazi Burcu Aşk Hayatı

Venüs yönetimindeki bu kişiler, aşka aşık diyebileceğimiz kişilerdir. Bir ilişki içerisinde olduklarında her şeyi beraber yapmak isteyebilirler. Ortaklaşa bir işe girişebilirler. Alışveriş, yemek, sosyal yaşam gibi hayatlarının her alanında beraber olmak hoşlarına gidebilir.

Terazi burçları sosyal ve arkadaş canlısı oldukları için, hayatlarında kendileri gibi sosyal kişileri isterler. Özgürlükçü ve flörtöz bir yapıları vardır. Bu sebeple kendisine karşı tatlı kıskançlıklar yapmanız hoşuna gitse de, fazla kıskanılmak ve boğulmak istemeyeceklerdir.

Kaliteli ve romantik bir hayat isteyecekleri için, eşlerini de buna göre seçmek isteyebilirler.

Terazi Burcu Sağlık

Terazi burcu, vücutta böbrekleri yönetir.

Bu burçtan olan kişiler su içmemezlik yapmamaya dikkat edebilirler. Böbrekler ile ilgili her türlü hastalık konusunda hassas olabilirler. Yumurtalıklarla alakalı sıkıntılara ve sırtları ile ilgili her türlü ağrı ve rahatsızlığa da ayrıca dikkat edebilirler.

Terazi Burcu Kariyer Hayatı

Sosyal, arkadaş canlısı ve eşitliğin temsilcisi olan Terazi burçları için bunlarla bağlantılı olan her türlü alan uygun olabilir.

Her türlü danışmanlık verebilecekleri alan (pikologluk vs. gibi), avukatlık, satış, pazarlama , halkla ilişkiler, güzellikle ilgili sektörler ve başkasıyla ortaklaşa gireceği herhangi bir iş kendileri için uygun olabilir.

Terazi Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Terazi burcu, kendisi gibi hava elementi olan Terazi, İkizler ve Kova burçları ile anlaşır.

Ateş grubundan olan Koç, Yay ve Aslan burçları ile destekleyici bir ilişkileri olur. Zıt burçları olan Koç burçları ile, zıtlıkların çekimi gibi bir çekim yaşayabilirler.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri bilgileri

Yorum yapın