Sinastri (İlişki Haritası) Hakkında Tüm Bilgiler


Sinastri Nedir?

Sinastri, ilişkinin ruhudur. İki kişinin birbirlerinin beklentilerine ne derecede karşılık verebildiğini anlatır.
“Ben ne istiyorum, o bana ne verebiliyor” sorusunun cevabıdır.

•Öncelikle iki kişi, tanıştıktan sonra haritalarındaki potansiyelleri gerçekleştirmeye başlayabilir.


Örneğin; hayatınızdaki kişinin Ay’ı Balık burcunda olsun. Siz bu kişiyle tanıştıktan sonra mistik konularla daha çok ilgilenmeye başlayabilirsiniz.
Ya da Güneş’iniz 10.evde Aslan’da olsun. Olası eşiniz şu an başka bir iş yapıyor olsa da, siz tanıştıktan sonra örneğin; yöneticilik pozisyonuna yükselebilir gibi.


Juno


Juno haritalarda oldukça önemlidir. Juno, kişinin kendi haritasında eşinden beklentilerini anlatır.Örneğin; Juno’nuz Balık burcunda ise, fedakar bir eş istediğinizi anlatır. Juno’nun diğer gezegenlerinizle yaptığı açılar da bunlara ek bilgi sağlar.

Aynı şekilde sinastri haritalarında da Juno’nun diğer kişinin gezegenleriyle yaptığı açılar önemlidir.Juno’nun diğer kişinin köşe noktalarına ya da ay düğümlerine düşmesi güzeldir. Kadının Juno’sunun erkeğin Güneşine ve Ay’ına kavuşumları yine olumlu etkiler taşır.


Erkek Haritalarında Ceres, ayrıca bir eş göstergesi olarak alınabilir. Çünkü erkek haritasındaki Juno, daha ziyade ortaklaşa iş yapacağı kişileri gösterir. Ceres ise kadın haritasındaki Juno görevini görür. Özellikle erkeğin Ceres’inin, kadının Venüs ve Ay’ına kavuşumları oldukça olumludur.


Yükselen Yöneticisi


Harita sahibini yükselen burcun yönetici gezegeni temsil eder. Bu sebeple her iki haritanın da, yükselen yöneticileri arasındaki açılar önemlidir. Yöneticilerin aralarında kavuşum gibi güçlü/iyi bir açı varsa, bu ilişkinizin uzun sürmesine yardımcı olabilir.


Kadının Güneş’i / Erkeğin Ay’ının bulunduğu evin doğal burcu, eşinin burcu ve yükseleni olabilir.Ya da o burcun yönetici gezegeni, eşinin haritasında baskın bir şekilde bulunabilir. Örneğin; Güneş 3.evde olsun. 3.ev İkizlerin evidir. Eşinizin Güneşi/ Asc’si İkizler olabilir.Ya da İkizler burcunun yöneticisi Merkür, 1.evdedir.

Evlerin doğal burçlarını bilmiyorsanız, buraya tıklayıp astrolojide evler yazımızı okuyabilirsiniz.


Sinastride karşılıklı olarak Venüs-Mars arasında açı olması güzeldir. Özellikle kadının Mars’ı ve erkeğin Venüs’ü arasında açı olması istenir.

Venüs ve Mars arasında, Kare-karşıt açı da iyidir ama haritanın kalanının genel olarak iyi olması beklenir. Venüs ve Mars arasındaki bu sert açılar, çok daha güçlü bir cinselliği gösterebilir.


Sinastride Merkür açıları çok önemlidir.

Merkür; iletişim, anlaşma, beraber hareket etme gibi konuları yönetir ve Güneş’e en yakın gezegendir. Bir kişi ile net olarak burç uyumunuz olmayabilir ama Merkür’leriniz uyumluysa zihinsel, iletişimsel uyum vardır. Bu sebeple direkt olarak burçlarımız uyumsuz diye üzülmeden mutlaka Merkür’lerinizi de inceleyin.


Gölge Burç İle Evlenmek


Gölge burcumuz, haritamızda en eksik çıkan nitelik ve elemente ait burçtur.

Gölge burcumuzun semboliği olan biri ile evlenebiliriz. Çünkü Gölge burçlarımız öğretmen gibidir. Bizde eksik olan şeyleri gösterir. Eksikliklerimizi bir şekilde tamamlamamız gerekir. Dolayısıyla, evleneceğimiz kişinin karakteri gölge burcumuzun özelliklerinde olabilir.

Başta gölge burcumuzdan olan kişiler bize itice gelebilecek olsa da, zamanla çekildiğimizi fark ederiz. Bu kişiler bizi oldukça zorlayacak ve bazı zamanlarda boğacaklardır. Ama aslında tüm bunlar, eksiklerimizi o kişiyle fark ettiğimiz içindir. Bir nevi bizi kendisiyle tamamlar ve açıklarımızı kapatır.

Karşımızdaki kişinin kişisel gezegenleri, gölge burcumuza sahip olabilir.

Örneğin; gölge burcunuz Başak ise, karşıdaki kişide bir Başak etkisi veya kişisel gezegenlerinde Başak burcu olabilir.

Gölge burç hesaplamayı bilmiyorsanız buraya tıklayıp hesaplamayı öğrenebilirsiniz.


•Kendi haritanızdan eşinizi anlamak için bir başka yöntemimiz daha var.


Haritayı Tersine Çevirmek

Haritanızı tam tersi şekilde çevirip bakmak, eşimizi anlamak için kullandığımız bir “ev türetme tekniğidir“. Yani 7.evi yükselen konumuna getirip kişi hakkında çıkarım yapın.

Örneğin; 7.eviniz Aslan olsun. Çevirdiğinizde bu sefer yükselen Aslan oldu. Kişi gösterişi seven, cömert ve sıcak kanlı biri olabilir gibi düşünün.
Ya da sizin haritanızda 3.evinizde çok fazla gezegen olsun (stelyum). Haritayı çevirince 9.evde stelyum olmuş olur.

Kişinin yurtdışı-akademi-felsefe gibi konularla bağlantısı olabilir gibi düşüneceğiz.

Veya sizin haritanızda 4.eviniz, eşinizin 10.evi yani meslek evi olur. Eşinizin mesleği hakkında bilgi verir. Bu evde yerleşen gezegenler varsa yine eşinizin mesleği hakkında size ipuçları verecektir.


Yani siz doğum haritanızdaki evlerinize nasıl bakıyorsanız, haritanızı tam tersi şekilde çevirerek eşinizi anlamak için yine aynı şekilde haritanıza bakabilirsiniz.

Örneğin; sizin haritanızda 7.eviniz, eşinizin 1.evi olduğuna göre; 8.eviniz eşinizin 2.evi olacaktır. 9.eviniz eşinizin 3.evi olacaktır gibi düşünebilirsiniz.

Evlerin anlamlarını merak ediyorsanız buraya tıklayıp inceleyebilirsiniz.

Gezegenlerin anlamlarını merak ediyorsanız buraya tıklayıp inceleyebilirsiniz.• Sinastri haritalarını kalıcı bir transit gibi düşünebilirsiniz. Sanki gökyüzündeki gezegenlerin sizin haritanıza yansıması gibi… Bu kişi sizi hangi konularda tetikleyecek, hangi alanlarda sizi harekete geçirecek veya engelleyecek anlarsınız.

Özellikle karşıdaki kişinin sizin boş evlerinizi doldurması güzel bir etkidir. Yani sizin haritanızda bazı evlerinizde hiç gezegen olmaz. Eğer karşıdaki kişi kendi gezegenlerini bu boş evlerinize düşürürse, sizi o evin konularında daha fazla meşgul edip hareketlendirebilir.

Örneğin; sizin 9.evinizde hiç gezegen olmasın. Partnerinizin gezegenleri sizin 9.evinize düştüğünde; düşürdüğü gezegene göre sizin 9.ev konularınızı hareketlendirebilir şeklinde düşünebilirsiniz.


Sinastride Güneş Ay ve Yükselen


Sinastride tüm bunların yanında iki harita arasındaki Güneş, Ay ve Yükselen arasındaki açılar da fazlasıyla önemlidir.

Çoğu gezegende olduğu gibi, Güneş, Ay ve Yükselen arasında da uyumlu açılar tabii ki uyumlu ve güzel bir akış olduğunu bize gösterecektir.

Bunun haricinde ise, öncelikle kavuşum ve ardından karşıtlık bu 3 yerleşim için fazlasıyla önem teşkil edebilir.

Sırasıyla hem sizin hem de partnerinizin bu 3 yerleşimine bakın. Eğer aralarında kavuşum veya karşıtlık varsa, bunlar ilişkiyi güçlü bir şekilde ayakta tutabilecek faktörler arasındalardır.

Örneğin; sizin Güneş’iniz Başak burcu iken, partnerinizin Ay’ı Başak veya Başağın karşıt burcu olan Balık ise, bu önemli bir eşleşmedir. Veya Yükseleniniz Aslan ise, karşıdaki kişinin de Güneş, Ay veya Yükseleninin Aslan ya da Aslan’ın karşıt burcu Kova olması bize güçlü etkiler olduğunu gösterebilir.

Veya sizin Güneş’iniz Terazi iken, partnerinizin Güneş’i Koç ise; aranızdaki ego çatışmasını gösterebileceği gibi, güçlü bir çekimi de bizlere gösterebilir.

zamanla yeni bilgiler eklenecektir.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ:

Yorum yapın