Nasıl Biriyle Evleneceğim- Astroloji


Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde kimlerle evleneceğimizi veya hayatımızdaki kişinin evleneceğimiz kişi olup olmadığını merak ediyoruz.

Hepimizin özgür iradesi ve seçim şansı olsa da, kader dediğimiz bir durumunu gerçekliğini bilsek de; astroloji sayesinde gökyüzündeki gezegenlerin kombinasyonları ve yerleşimleri ile hayatımız hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.

Gerek meslek, gerek para gibi konuların dışında; nasıl bir eşe sahip olabileceğimiz hakkında da fikir sahibi olabiliriz.

Bunu incelememiz için öncelikle bizim bir doğum haritası çıkartmamız gerekiyor. Eğer doğum haritasının nasıl çıkartıldığını bilmiyorsanız, buraya tıklayıp videomu izleyebilirsiniz.


Haritamızı çıkarttıktan sonra, nasıl biriyle evleneceğinizi anlamak için öncelikle incelememiz gereken birkaç durum vardır.

Cinsiyetinize göre kadınsanız eşinizin göstergesi için Güneş, Mars, 7.evdeki burç ve 7.evi yöneten gezegene bakmak gerekir.

Erkekseniz Ay, Venüs, 7.evdeki burç ve 7.evi yöneten gezegene bakmak gerekir.


İlk eş için 7.eve, ikinci eş için 9.eve, üçüncü eş için 11. eve bakılır. Her seferinde bir ev atlayarak devam edilir. Fakat kaçıncı evlilik olursa olsun, 7.ev bizim eşten ve evlilikten beklentimizi gösterecektir. Bu nedenle mutlaka bakılmalıdır.


7.evin Yönetici Gezegenine Göre Evleneceğimiz Kişi


7.ev yöneticisi 1.evde

Bu kişilerin başkalarını kendilerine çekme potansiyelleri çok güçlüdür. Hiç uğraşmadan başkalarını kendilerine çekebilirler. Genelde başkalarının peşinden giden değil, peşinden koşulan kişiler olurlar. Muhtemelen eşiyle bağları çok kuvvetli olacaktır. Bir anda başlayıp, evliliğe dönüşen bir ilişkileri olabilir.


7.ev yöneticisi 2.evde

Bu kişilerin karşıdaki kişilere parası için çekilme durumu olabildikleri gibi, tam tersi karşı taraf da parasal açıdan iyi bir konumda olabilir. Her halükarda ilişkilerde bir para konusu dönebilir. Bu kişi için karşı taraf tarafından maddi manevi beslenmek çok önemli olabilir. Eşi de kendisini bu şekilde beslemeye yönelik davranabilir.

Eş parasal konular ile alakalı işler yapıyor olabilir. Danışmanlık, finans konularıyla ilgili olabilir veya kendi yetenekleri sayesinde de para kazanıyor olabilir.


7.ev yöneticisi 3.evde

Bu yerleşimde kişi, çocukluk aşkı ya da bir akrabasıyla evlenebilir. Veya kardeşi ve akrabası aracılığı ile tanışacağı biri de olabilir. Evleneceği kişi, iletişimi kuvvetli biri olabilir ya da bu konularda çalışıyor olabilir. (iletişim/yazarlık/seyahat). Sosyal medya üzerinden iş yapıyor olabilir ya da işi yazmak, iletişim gibi konularla bağlantılı olabilir.


7.ev yöneticisi 4.evde

Bu kişiler için güvende hissetmek çok önemlidir. Kişinin eşi, evden işlerini yürüten ya da toprak işleri, gayrimenkul ile alakalı işler yapan biri olabilir. Bu yerleşim; konfor ve rahatlık sağlayacak bir eşi gösteriyor olabilir. Eş ailesine ve evine çok düşkün biri olabilir. Sosyallikten ziyade evde olmayı tercih eden biri olabilir.


7.ev yöneticisi 5.evde

Oldukça aşk dolu bir yerleşimdir. Genelde aşk evliliğini gösterir. Bu kişiyle sosyal bir ortamda, eğlenceli aktiviteler sırasında tanışmak olasıdır. Belki kalabalık bir arkadaş grubuyla gittiğiniz bir yerde tanışabilirsiniz. Veya hobileriniz ile alakalı olan yerlerde de tanışabilirsiniz.

Örneğin; spor yapmak hobiniz ise, bir spor salonunda karşılaşabilirsiniz. Veya bu kişi direkt olarak bu tarz işlerle uğraşan biri olabilir.


7.ev yöneticisi 6.evde

Eşinizle çalıştığınız yerde tanışabilirsiniz ya da evlendikten sonra beraber çalışabilirsiniz. Eş sağlık alanında çalışan biri olabilir. Tıp, veterinerlik, hemşirelik gibi bir işi olabilir. Ya da biraz daha kamusal bir işte çalışabilir. Öğretmenlik gibi bir iş buna örnek olarak verilebilir. Bir ihtimal eşin bazı sağlık sorunları olabilir.

Eş çok fazla çalışma dürtüsü içinde olabilir. Sürekli çalışma ihtiyacında hissedebilir.


7.ev yöneticisi 7.evde

Bu yerleşime sahip kişi için, ilişki kurmak çok önemli olabilir. Kişinin eşi, oldukça güçlü ve hayatında nereye gitmesi gerektiğini bilen biri olabilir. Rotasını ve hayat yolunu güçlü bir şekilde çizmiş olabilir.

Eş kendine ait bir iş yapabilir, kendi yeteneklerini kullanabileceği bir iş ile uğraşıyor olabilir.


7.ev yöneticisi 8.evde

Bu yerleşime sahip bir kişi için, eşinin parasal durumu önemli olabilir. Kişi eşinin parası sayesinde kendisini güvende hissetmek isteyebilir.

Eşi de paraya bağlı ve para yönetimi konusunda becerikli biri olabilir. Eş için para çok önemli bir mesele olabilir. Kişinin eşi; finans, bankacılık gibi alanlarda çalışıyor olabilir. Veya parasını biriktirip bu parayı değerlendirmek konusunda yetenekli olabilir.

Bu evlilikte cinsellik güçlü ve önemli bir konu olabilir.


7.evin yöneticisi 9.evde

Kişinin eşi; yabancı biri olabilir ya da yurt dışında yaşayan biridir. Kişinin inançlarından çok farklı bir inanca sahip olabilir. Veya çok farklı bir hayat görüşü olabilir. Hayata bambaşka bir bakış açısı ile bakabilir.

Kişi eşi ile bol bol seyahat edebilir. Veya eşi sayesinde gitmediği yerlere gidebilir. Eş yurt dışı ile alakalı işler yapıyor olabilir. Felsefe, dış ticaret, eğitmenlik, yayıncılık gibi alanlarda çalışıyor olabilir.


7.ev yöneticisi 10.evde

Eş mesleki anlamda çok kaliteli ve iyi mevkiden biri olabilir. Kişi eşi sayesinde mevki atlayabilir veya daha iyi bir yere gelebilir. Ya da eş ile otorite sahibi kişiler sayesinde tanışılabilir. Eş toplumda tanınan, saygı duyulan biri olabilir.


7.evin yöneticisi 11.evde

Eş arkadaşlar arasından biri olabilir veya kişi eşiyle arkadaş gibi olabilir. Kişi eşiyle kalabalık bir arkadaş grubu içinde tanışabilir, üye olduğu kulüplerden birinde karşılaşabilir.

Bu kişi özgürlüğüne düşkün bir kişi olabilir veya topluma hitap eden, toplum için bir şeyler yapma dürtüsü içinde olabilir.


7.ev yöneticisi 12.evde

Evlilik ve ortaklıklarında iyi seçim yapması gereken kişiler bu konuma sahip olabilirler.

Eş aslında kendisini tamamen göstermiş gibi gözükse de, göstermediği yönleri olabilir. Örneğin; içindeki kıskanç kişiyi uzun zaman saklayabilir. Eş; tıp, sağlık, şifacılık, kamusal alanlar, daha kapalı ve karanlık alanlar gibi konular ile ilgili olabilir.

Eş ile bu tarz alanlarda tanışılabilir.


7.evi Yöneten Burca Göre Evleneceğimiz Kişi


7.Ev Koç’ta

Bu kişiler, oldukça sosyal ve sevilen kişilerdir. Mutlaka kendilerine ayak uyduracak neşeli ve hareketli birini isterler.

Eş de aynı bu şekilde neşeli ve hareket etmeyi seven biri olabilir. Kararsızlıklarınıza çözüm bulabilecek ve ikilemden kurtaracak biri olabilir.

Bu konumda bazen erken ya da ani evlilikler görülebilir.


7.Ev Boğa’da

Bu kişiler mutlaka kendilerine güven verecek ve kendilerini biraz daha alttan alabilecek kişiler isteyeceklerdir.

Eş de güvenilir, sakin ve besleyici bir yapıda olabilir. Parasal anlamda güçlü ve ayakları yere basan biri olabilir. Derin ve gizemli bir tarafı olabilir.


7.Ev İkizler’de

Bu kişiler için zeka ve entelektüellik çok önemlidir.

Eş zeki ve hareketli bir yapıya sahip olabilir. Espri yapmayı seven ve esprileri ile zekasını belli eden biri olabilir. Zeki, sempatik ev iletişim yönü kuvvetli biri olabilir.


7.Ev Yengeç’te

Bu kişiler kendini besleyecek ve güven verecek kişilere çekilirler.

Eşin mahremiyetini önemsemesi kişiler için çok önemlidir.

Eş, nerede nasıl davranması gerektiğini iyi bilen ve korumacı biri olabilir. Evcimen olabilir ve yemek yapmayı, evi ve ailesi ile ilgilenmeyi çok seviyor olabilir.

Bu konumda kadınlar baba gibi, erkekler de anne gibi bir eş isteyebilirler.

Burada Ay’ın bulunduğu ev ve burç ekstra önem kazanır.


7.Ev Aslan’da

Bu kişiler eşinin daima kendisine destek olmasını isteyecek, parasal anlamda güçlü kişiler isteyebilirler.

Eş kendisini göstermeyi seven, başarılı biri olabilir. Eşine işi konusunda destek verebilir. Eğer harita destekliyorsa açık tenli ve saçları açık renk olan biri olabilir.

Burada Güneş’in bulunduğu ev ve burç ekstra önem kazanır.


7.Ev Başak’ta

Bu kişiler biraz çabuk içe çekilip, modunu düşürebilecek kişiler olabilirler.

Bu sebeple karşılarında kendilerini yükseltecek bir eş isteyebilirler.

Eş fazlasıyla mantıklı ve tamamen mantığı ile hareket eden biri olabilir. Kişiyi duygusal zamanlarında eleştirip bu şekilde güçlenmesini sağlayabilir. Eş oldukça eleştirel, planlı ve düzenli bir yapıya sahip olabilir.


7.Ev Terazi’de

Bu kişiler biraz lider ruhlu ve başına buyruk davranan kişiler olabilirler. Bu sebeple karşılarında kendilerini alttan alacak ve daima uyum sağlayacak birini isteyebilirler.

Eş oldukça uyumlu ve her konuda kişinin peşinden gidecek biri olabilir. Kişinin yönlendirmesini bekleyecek bir yapıya sahip olabilir.


7 .Ev Akrep’te

Bu kişiler oldukça sağlam yapıdadırlar.

Bu sebeple karşılarında da sağlam ve dayanıklı kişiler olsun isterler. Kendilerini besleyecek, güven verecek ve sakin yaklaşacak anaç yapıda kişileri tercih edebilirler.

Parasal konularda da kendilerinin çok altında kalmayacak, tutumlu ve güzel kazanan kişileri tercih edebilirler.


7.Ev Yay’da

Bu kişiler oldukça meraklı ve bilgiye aç kişilerdir. Karşılarında da mutlaka bilgisiyle kendisini besleyecek bir eş isterler.

Eş oldukça maceracı ve gezmeyi, gezerek öğrenmeyi seven biri olabilir. Farklı kültürden ya da farklı düşünce yapısına sahip biri olabilir. Özgürlüğe çok karışmayacak, arkadaşça ve normlara uygun seviyede ilerleyen bir evlilik olabilir.


7.Ev Oğlak’ta

Bu kişiler için, mahremiyetleri oldukça önemlidir. Bu sebeple daima kurallara uyan, ilişkiye sahip çıkan ve dürüst bir kişi isterler.

Eş, çalışkan ve disiplinli bir kişi olabilir. Kişiyi biraz kuralları ile korumaya alacak ve bazen eleştirecek biri olabilir.

Belki yaş olarak biraz büyük bir kişi olabilir. Babacan tavırlı bir karakteri olabilir.


7.Ev Kova’da

Kişi, fikirleri sabit biridir. Eşinin fikirlerine katılmasını isteyecektir. Arkadaş gibi olabileceği, özgürlüğünün kısıtlanmayacağı bir eşi tercih eder.

Eşi zihinsel olarak kendine hitap edecek, kültürlü biri olabilir. Arkadaş gibi ilişki içinde olmayı seven, marjinal bir kişi olabilir.


7.Ev Balık’ta

Kişi biraz eleştirel yapıda olan ve insanlara yardım etmek isteyen biridir. Eşine daima destek olmak isteyecek ve moral verecektir. Bu nedenle bu desteği verebileceği bir eş tercih edecektir.

Eş, kendisine bakılmasını isteyen belki çok derinlerde yaşayan biri olabilir. Belki zihni çok karışık bir yapıdadır ve sürekli zihinsel iniş çıkışlar yaşayabilir. Bu noktada da kişiye ihtiyaç duyup destek almak isteyebilir.

Bunu da Beğenebilirsiniz: Sinastri Hakkında Bilgiler

Bunu da beğenebilirsiniz: Gezegenler burçlarda

Yorum yapın