Merkür Retrosunun Burçlara Etkisi

İletişim, seyahat, zihin ve her türlü haberleşme kanalını temsil eden Merkür, Retro haliyle yeniden karşımızda.

Merkür, senede 3 kez retro yapar ve her retrosu aynı elemente denk gelir. Örneğin; bu senenin ilk retrosu Balık burcunda. 2. retrosu Yengeç’te. Ve 3. retrosu ise Akrep burcunda olacak. Balık, Yengeç ve Akrep su elementinden burçlardır.

18 Şubat 2020 tarihinde başlayacak Merkür retrosunu, diğer retrolardan ayıran bir durum var.

Bu retro çok güçlü bir retro!

Merkür Balık burcunda hiç rahat değildir. Burada zihni istediği gibi yönetemez, zihin hayali taraftadır. Hayattan soyut bir halde, düşler kurar bir vaziyettedir. Oysa Merkür, yönettiği Başak ve İkizler burçlarının mantıksal yönlerini tercih eder.

Dolayısıyla hem Merkür’ün Balık gibi bir burçta olması, hem de üstüne Retro olması yani istediği gibi davranamaması; bu etkiyi oldukça güçlü kılacaktır.

Peki Ekstra Güçlü Olması Ne Demek?

Normalde Merkür retrosu, zaten bizi zorlayan bir durum. Elektronik aletler bozulur, yolculuk sırasında aksaklıklar çıkar, iletişim problemleri yaşanır, zihin olduğundan daha karışıktır, kararsızlıklar oluşabildiği gibi ani ve düşünmeden karar verme durumları görülür.

Bu ekstra güçlü retroda ise, bunların çok daha fazla yaşanabileceğini düşünebilirsiniz.

Bu sefer elektronik aletlere daha fazla dikkat etmek gerekecek. Zihnimiz çok daha dalgın olacak.

Unutkanlık, zihnimizin çok daha bulanık bir halde olması, odaklanamama, ya karar verememek ya da aniden düşünmeden karar vermek, kendimizi hayattan soyutlamak gibi kavramlar çok şiddetli bir şekilde 1 aylık temamızı oluşturacak.

Her birimiz genel olarak hayatımızın her alanında bu retro etkisini yaşayacağız. Yine de haritamızda Balık burcunun yönettiği ev konularının ekstra ön plana çıkmasını bekleyebiliriz.

Burç yorumlarını öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Merkür Retrosunun Burcunuza Etkisi

Koç Burcu

Bu retro, sizin kapalı alan ve psikolojinizi simgeleyen evinizde gerçekleşmekte.

Bu dönemde daha çok, sizin bilmediğiniz ama gizliden gizli yürütülen konular artabilir. Arkanızdan konuşanlar ya da iş çevirenler olabilir. Yine de bu durumdan siz karlı çıkabilirsiniz.

Yine geçmişten kalan konular ve anıların önünüze çıkabileceği bir dönemdesiniz. Bilinçaltınız hareketlenebilir, daha fazla anılar aklınıza gelebilir ya da sezgileriniz iyice artabilir.

Veya bir anda sakladığınız eski eşyaları bulabilirsiniz.

Boğa Burcu

Bu retro sizin hayaller, idealler ve sosyallik evinizde gerçekleşmekte. Bu dönemde ideallerinizi hemen gerçekleştirmek ya da aklınıza geleni hemen yapmak gibi konulara girişebilirsiniz. Ama her şeyi planlayıp, süzgeçten geçirmeniz daha doğru olabilir.

Merkür Balığın hayalleriniz konusunda verdiği ekstra yaratıcılığı, harekete geçmeden önce sadece işinizi detaylandırıp, daha iyi planlamak için kullanabilirsiniz.

İkizler Burcu

Bu retro, sizin kariyer alanınızda gerçekleşmekte.

İş konusunda aklınızda planlar varsa bunlar ertelenebilir, çalıştığınız yerde belli başlı gecikmeli durumlar olabilir. Kariyer konusunda aklınızda yeni planlar ve projeler üretmek isteyebilirsiniz. Aniden iş değiştirmek ya da patronlarla ani olaylar yaşamak gibi gündemler oluşabilir.

Bu tür her konu hakkında daha sakince düşünüp ve hemen hareket etmemenizde fayda olabilir.

Yengeç Burcu

Bu retro, sizlerin eğitim, seyahat ve yurt dışı bağlantılı işlerinizi etkilemekte.

Bu dönemde eğitiminiz konusunda belli başlı gecikmeler olabilir. Yolculuk konusunda bazı gecikmeler ve sıkıntılar oluşabilir. Aniden eğitim alanınızı değiştirmek ya da belli başlı kurslara atılmak isteyebilirsiniz. Hiç aklınızda olmayan konularda eğitim almak isteyebilirsiniz. Ama bu konulara hemen atılmadan önce ne kadar istediğiniz hakkında bir daha düşünmeniz iyi olabilir.

Aslan Burcu

Bu retro, sizin miras, kredi ve eşinizin parası gibi alanlarınızı etkilemekte.

Başkalarından elinize geçmesine beklediğiniz paralarda gecikmeler olabilir. Alacaklarınızı alamayabilirsiniz. Yine bu dönemde faturalarınıza ve her türlü ödemenize ayrıca dikkat edebilirsiniz. Ödediğinizi sandığınız faturaların sonradan ortaya çıkması ya da direk sizin yatırılması gereken paraları yatırmadığınız durumlar oluşabilir.

Başak Burcu

Bu retro, sizin evlilik ve ortaklık evinizde gerçekleşmekte.

Bu dönemde eşiniz ya da ortağınızla bazı konularda orta yolu bulmakta zorlanabilirsiniz. Sürekli bir iletişim sıkıntısı olabilir. Ya da bir taraf bir şeyi isterken diğer taraf tam zıttını isteyebilir gibi durumlar oluşabilir.

Yine, kiminle ortak olacağınıza, bu kişilerin doğru mu yanlış mı olduğuna ekstra dikkat etmeniz gerekebilir.

Terazi Burcu

Bu retro, sizlerin gündelik iş ve sağlık alanınızı etkileyecek.

İş arkadaşlarınız ya da iş ortamınız ile alakalı aksaklıklar oluşabilir. İş yerinde kullandığınız cihazlarda sıkıntılar oluşabilir. Ya da özellikle iş arkadaşlarınız ile iletişim problemleri yaşayabilirsiniz.

Gündelik eşyalarınıza ekstra dikkat edebilirsiniz. Her gün kullandığınız eşyalar kaybolabilir.

Ayrıca sağlık konusunda da bazı hastalıklarınız yeniden ortaya çıkabilir. Hatalık tekrarı gibi durumlar oluşabilir.

Akrep Burcu

Bu retro, sizin hobiler, aşk ve çocuklarınız gibi konularınızı etkilemekte.

Bu dönemde ilişkiler konusunda ani adımlar atabileceğinizi göstermekte. İlişkiye başlayacaksanız ya da bitireceksiniz daha dikkatli düşünerek karar verebilirsiniz.

Yine bu dönemde eskide kalan aşkların ya bu aşklara dair anıların ortaya çıkması gibi durumlar oluşabilir.

Yay Burcu

Bu retro, sizin evinizi ve ailenize dikkat çekiyor.

Bu dönemde evinizin içinde belli başlı aksaklıklar oluşabilir. Evde kullanılan aletler bozulabilir ya da evinizi değiştirmek gibi ani gündemler oluşabilir. Böyle bir karar vermeden önce iyice düşünmenizde fayda olabilir.

Yine aileyle iletişim konularında sıkıntılar oluşabilir. Evde daha fazla zaman geçirmek isteyebileceğiniz gibi aniden başka bir yere taşınmak gibi düşünmeden kararlar da alabilirsiniz.

Oğlak Burcu

Bu retro, sizin direk iletişim, zihin ve yakın çevrenizi etkilemekte.

Bu dönemde yakın çevreniz ve kardeşlerinizle iletişim sorunları yaşayabilir ve birbirinizi anlamayabilirsiniz.

Her türlü iletişim aletinize ve hesaplarınıza ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Telefonunuz, sosyal medya hesaplarınız konusunda sıkıntılar oluşabilir. Mesajlarınız yanlış yerlere gider ya da teslim etmeniz gereken yazılarınız yanlış veya eksik olabilir.

Kova Burcu

Bu geçiş sizin para ve güvence evinizi etkilemekle beraber, taşınır eşyalarınıza da dikkat çekmekte.

Gereğinden fazla harcama yapabilir ya da harcamak zorunda kalabilirsiniz. Parasal anlamda belli başlı gerilemeler ve gecikmeler söz konusu olabilir. Elinize geçmesini beklediğiniz paralar zamanında gelmeyebilir.

Yine eşyalarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Eşyalarınız çalınabilir, kaybolabilir ya da bir süre bazı eşyalarınızı bulamayabilirsiniz. Bu konularda ekstra dikkatli olmanızda fayda var.

Balık Burcu

Hayatınızda yeni bir alana giriş yapmak istiyor olabilirsiniz. Hayat yönünüzü yeniden çizme aşamasında olabilirsiniz. Yalnız bu dönemde tüm bu planlarınızın üstünden yeniden geçmeniz faydalı olabilir.

Bazı zamanlarda kendinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz. Konuşurken ekstra dikkat etmenizde fayda olabilir.

Sonuç Olarak

Bu dönemde hayal gücümüz ve isteğimiz yüksek olsa da, bazı şeyler düşündüğümüz gibi olmayabilir. Aksaklıklar oluşabilir ya da görünmeyen bir arka plan olabilir.

Her şeyi tekrar tekrar gözden geçirmek, yarım kalan işlerimize yönelip bunları tamamlamak için çok daha doğru zamanlarda olduğumuzu söyleyebilirim.

Yorum yapın