Mars Oğlak Geçişinin Burçlara Etkisi

Mars, nam-ı diğer Ares.

Mars; savaş, mücadele, hırs, hareket, savaş gücü, ne için savaştığımız, hangi konular için hareket ettiğimiz, hayat enerjimiz, hayatla ne derece savaşabildiğimiz gibi konuların cevabını bize verir.

Aynı zamanda kadın haritalarında, nasıl erkeklere çekildiğini gösterirken; erkeklerde de cinsellik gibi konulara cevap olarak bakılabilir.

İpucu: Kendinizi ya da bir başkasını nasıl motive edeceğinizi merak ediyorsanız, Mars’ınızı inceleyebilirsiniz.

Mars Transiti Hangi Konularda Etkiler

Mars transitleri, haritamızda hangi evden geçiyorsa, o ev konularında bizim mücadele ve savaşmamız gereken durumlar oluşabilir. Ve yine bu Mars geçişi (transiti) sırasında, bizim Natal haritamızdaki bir gezegenin üstünden geçerse o gezegenin konularını harekete geçirir.

Örneğin; şimdi Mars Oğlak burcunda ilerliyor. Sizin de haritanızda Oğlak burcunda gezegenleriniz varsa, o gezegenin konularını harekete geçirecektir.

Özellikle kişisel gezegenleriniz bu noktada önemli olacaktır. Yani; Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars.

Harici olarak bu transitlerin diğer gezegenlerinizi daha net bir şekilde etkileme durumunu Asc ve Mc yönetiniz olduklarında daha net görebiliriz. Örneğin; Yükseleniniz Oğlak ise; Satürn sizi doğrudan daha fazla ilgilendirecektir.

Mars bir burçta ortalama 1,5 ay yani 45 gün civarında kalır.

Oğlak burcu, Mars’ın yüceldiği bir konumdur.

Mars Oğlak Teması

Mars bu konumda oldukça güçlü çalışır. Nasıl savaşacağını ve hayatla nasıl mücadele edeceğini iyi bilir.

Oldukça kontrollü ve kontrolcü bir yapı hakimdir. Bazı zamanlarda oldukça tutucu ve kuralların çok fazla önemsendiği bir hava hakim olabilir. Özgüvenin ve otorite arzusunun güçlü olduğu bir konumdur. Aynı zamanda üst mertebeden kişilere dahi karşı gelme isteği ve çabası görülebilir.

Bu geçişte en iyisi olma ve hayatla en iyi şekilde mücadele etme çabası görülebilir. Aceleci ve yırtıcı bir savaş tarzından ziyade; planlı, sakin ama hırslı bir güdü ile savaşma şekli daha baskındır.

Mars Oğlak Transitinin Burçlara Etkisi

Yorumları öncelikli olarak yükseleninize (ASC) göre okumanızı tavsiye ederim.

Koç burcu:

Koç burçları için bu dönemde özellikle eğitim ve yurt dışı ile alakalı verdikleri mücadelenin ardından; kariyer ile alakalı mücadele ve hareketliliğin başladığını söyleyebiliriz.

Kariyer konusunda daha iyi olmak, kariyerinizde daha iyi bir yere gelmek ve toplum önündeki imajınızı daha iyi bir hale getirmek adına mücadele verebilirsiniz. Bunun haricinde otorite figürleri ile aranızda bir hareketlilik başlayabilir, iş yerinizde iş yükünüz artabilir ya da bir takım harekete geçirici durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Boğa burcu:

Boğa burçları için parasal konulardaki zorluk ve mücadelelerinin yerini biraz daha eğitim, seyahat ve yurt dışı bağlantılı konular alıyor.

Bu dönemde kendinize yeni bir hayat yolu çizmek, hayata dair yeni bir bakış açısı oluşturma çabası içerisinde olabilirsiniz.

Belki eğitim ile alakalı gecikmeler ya da zorlanmalar yaşanabilir. Eğitimsel konularda daha fazla mücadele vermeniz gerekebilir. Seyahatler ile alakalı konularda hareketlilik gelebilir. Bu dönemde daha fazla yolculuk yapmanız gerekebilir.

İşiniz konusunda arka planda dönen durumlar açığa çıkabilir. Özellikle yurt dışı bağlantılı işler yapıyorsanız, agresyona dikkat edebilirsiniz.

İkizler burcu:

İkizler burcu için, ortaklıklar ve ilişkiler alanındaki mücadelenin ve hareketliliğin yerini; parasal gündemler alıyor.

Bu dönemde başkalarından alacağınız paralar konusunda gündemler yaşayabilirsiniz. Elinize geçmesi gereken miras ve ödemeler daha fazla artıp bu alanda bir hareketlilik olabileceği gibi; tam tersi şekilde geçmesini beklediğiniz paralar konusunda bir mücadele göstermeniz de gerekebilir.

Ödenmesi gereken here türlü fatura ve kredilere bu dönemde daha fazla dikkat etmenizde fayda olabilir. Eşinizin parası ve ortak paranız ile alakalı konular gündeminizi oluşturabilir.

Yengeç burcu:

Geçtiğimiz dönemde uğraşmak zorunda kaldığınız hastalıklar ve sürekli size kalan ıvır zıvır işler biraz daha azalıyor.

Bu dönemde ilişkiler ve ortaklıklar konusunda hareketlenmeler yaşayabilirsiniz. Açık düşmanlarınıza karşı ekstra dikkat etmenizi gerektiren bir dönem olabilir.

Tüm ikili ilişkileriniz konusunda ekstra dikkatli olmanız gereken durumlar oluşabilir. İlişkileriniz konusunda vermeniz gereken mücadele ortamları oluşursa, sakinliğinizi koruyabilmeniz önemli olabilir.

Aslan burcu:

Aslan burçları için bu dönemde ilişkiler, sosyallik alanındaki hareketliliğin yerini biraz daha gündelik işler alanında hareketlilik alıyor.

Bu dönemde iş ortamında işleriniz artabilir. Gündelik ıvır zıvır işlerde gereksiz bir artış olabilir. İş-ev işleri arasındaki dengeyi kurmaya daha fazla gayret edebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkilere daha fazla kafa yormanız gerekebilir.

Yine sağlık alanında bir agresyon yaşamamak için, sağlığınıza çok daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir. Bu konuya da ayrıca özen gösterebilirsiniz.

Başak burcu:

Yükselen Başaklar için, bir süredir ev içerisinde yaşadıkları hareketlilik ve yorucu zamanlar azalmakta.

Bu dönemde daha çok aşk, sosyallik ve hobiler konusunda bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Hobilerinizin daha fazla üstüne düşebilir ve bunları işe dökmek isteyebilirsiniz. Aşkınız için biraz daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir ya da bu geçiş aşk konusunda size bir hareketlilik getirebilir.

Yine varsa, çocuklarınız ile alakalı konularda daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir.

Terazi burcu:

İetişim, sosyal medya, akrabalar ve seyahatler ile alakalı gündemleriniz azalıyor.

Bunun yerine bu dönemde daha çok aile ve ev ile alakalı hareketlilikler yaşayabileceğiniz durumlar artmaya başlıyor. Daha fazla evde zaman geçirebilir, eve ve ev içerisine daha fazla enerjinizi harcamak durumunda kalabilirsiniz.

Ev içerisinde yapılması gereken işler çıkıp durabilir ya da sizinle aynı evi paylaşan kişiler ile aranızda bir takım gerginlikler ve hareketlenmeler oluşabilir.

Ev, arsa işleri ile ilgileniyorsanız bu konularda hareketli ve yorucu dönemler olabilir.

Akrep burcu:

Geçtiğimiz dönemde parasal konularda yaşadığınız hareketlilik biraz daha azalıyor.

Bu dönemde daha çok eğitim, yakın çevreniz, sosyal medya, her türlü iletişim ve seyahatler konusunda hareketli gündemler yaşayabilirsiniz. Daha fazla seyahat etmeniz gerekebilir veya işleriniz ve eğitiminiz ile alakalı olarak daha fazla belge işiniz olabilir. Daha fazla iletişim kurmanız ve başkalarıyla hem yazılı hem de sözlü olarak diyaloglar kurmanız gerekebilir.

Zihinsel olarak sizi yoracak durumlar oluşabilir.

Yakın çevrenizden kişiler ile bir takım hareketli gündemler yaşayabilirsiniz.

Yay burcu:

Hayatınız ile alakalı daha cesurca adımlar attığınız ve kendinizi daha cesur bir şekilde gösterdiğiniz bir dönemden çıkmış olabilirsiniz.

Bu dönemde daha çok parasal konularda atılımlar yapmak isteyebileceğiniz, para kazanmak adına daha fazla ısrarcı olacağınız bir süreç olabilir.

Para için daha fazla iş yükü altına girebilir, bu alanda daha fazla hırslı atılımlar yapabilirsiniz. Yalnız yine parayı daha çok harcama durumunda kalabileceğinizi unutmamalısınız. Beklemediğiniz ödemeler yüzünden harcama yapmak durumunda kalmamak için daha fazla dikkat edebilirsiniz.

Oğlak burcu:

İçsel olarak yaşadığınız gerilimler azalıyor.

Bir süredir kafanızın içinde kurup biriktirdiğiniz planlar var ise, bu dönemde bunları daha fazla gösterebilirsiniz.

Kendinize cesurca yeni bir hayat planı yapabilir ve kendinizi daha fazla gösterebilirsiniz. Yine dış görünüşünüz ile alakalı daha cesurca değişikliler yapmak isteyebilirsiniz. Daha hareketli olmak isteyebilir yeni bir spora başlangıç serüveni yaşayabilirsiniz.

Yalnız bu dönemde sakarlıklara ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı önlem almanız faydalı olabilir.

Kova burcu:

İdellariniz konusunda hareketlilik yaşadığınız ve sosyal çevreniz konusunda gündemlerle dolu olan süreç biraz daha azalıyor.

Bu dönemde daha çok arkanızdan dönebilecek, sizin farkında olmadığınız işlere ve kişilere dikkat etmeniz gerekebilir. Düşmanlıklar ile alakalı hareketlenmeler ve agresyonlar yaşayabilirsiniz. Yine psikolojik anlamda daha çok kendi kendinize düşünmeye başlayabilir ve hareketlilikten biraz uzaklaşabilirsiniz.

Biraz daha sizin elinizde olmadan gelişen durumlar gelişebilir. Mümkün olduğunca sakin bir şekilde olayları değerlendirmeye çalışmanız faydalı olabilir.

Balık burcu:

İş konusunda yaşamış olabileceğiniz hareketlilikler azalıyor.

Bu dönemde daha çok sosyal çevreniz ve idealleriniz ile alakalı gündemler ve hareketlilikler yaşayabilirsiniz.

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz konular ile alakalı adımlar atabilir, bu konularda daha cesurca davranabilirsiniz. Yine arkadaşlarınız konusunda bir takım gerginlikler ve heyecanlı durumlar oluşabilir.

Yalnız başınıza olmaktansa, kalabalık bir grup halinde daha fazla hareket etmeniz gerekebilir. Yeni arkadaşlıklar edinebilir ve beklediğinizden daha sosyal zamanlar geçirebilirsiniz.

Yorum yapın