Kova Burcunun Özellikleri

Klasik yöneticisi Satürn, Modern yöneticisi ise Uranüs olan Kova burçları; son derece cool ve zeki kişilerdir.

Aslında bu burçtan olan kişiler, astrolojide “deli deha” olarak anılırlar. Süper bir zekaları ve bazen aykırı düşünceleri vardır. Aslında toplumsal konuları çok önemserler ve insanlığa faydalı işler yapmak isterler ama yine de kurallara karşı aykırı düşünceleri olabilir.

İnsan için doğru olan şeylerin arkasındadırlar. Topluma faydalı olacak buluşlar yapmak isterler. Analitik zekaları gelişmiştir. İcatlar yapmak, keşfedilmeyeni keşfetmek isterler.

Bu sebeple karmaşık olan alanlara yönelebilirler. Matematik, yazılım gibi alanlar ilgilerini çekebilir.

Kova Burcu Hediye

Bu kişiler için, yeniliğe ve çağa uyum sağladığınızı gösteren hediyeler alabilirsiniz. Son model bir akıllı saat, laptop ya da güzel ve orijinal bir kulaklık kendisini oldukça mutlu eder. 

Yine marjinal bir yere ayarlayacağınız seyahat, hiç denemediğiniz yemeklerden oluşan bir ziyafet, yeni çıkan bir ayakkabı kendisine hitap edebilecek şeyler arasındadır. 

Garip desenli t-shirtler, bardaklar ve sıradışı dizayn edilmiş biblolar harika seçimler olabilir. 

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burçları, ilişkilerinde istikrar için arkadaşlığa çok fazla önem verirler.

Hayatlarındaki kişi ile ilişkide olsalar bile, aslında özünde en yakın arkadaş olabilmeliler. Sohbet edip ortak zevkleri paylaşabilen bir partner isterler.

Aslında yüzeysel oldukları için değil sadece samimiyetin ve sağlamlığın temelinde dostluğun olduğunu düşündükleri için bunu isterler.

Partnerlerinin zeki, entelektüel, okumayı ve bilgi edinmeyi seven bir yapıda olmasını beklerler. Neşeli, coşkulu, yaşamayı seven bir partner isteyebilirler.

Kova Burcu Sağlık

Kova burcu, vücutta bacakları ve baldırları yönetir. Bacaklara giren kramplar, bacak kasılmaları, bu bölgede bulunan damarlar ile ilgili problemler konusunda hassas olabilirler.

Magnezyum eksikliği gibi, krampa yol açacak değerlerin eksiklikleri görülebilir.

Kova Burcu Kariyer Hayatı

Kova insanları yenilikçidir. Bilinmeyeni bilmek, bulunmayanı bulmak isterler. Oldukça zeki ve analizci bir yapıları vardır. Dünyada son gelişen olayları ilk Kova burçları öğrenir.

Kendileri de aynı şekilde bu yenilikleri yaratan olmak isterler. Yazılım, matematik, elektrik elektronik, fizik, astronomi, astroloji, uzay mühendisliği, veri bilimi gibi alanlara yönelmek isteyebilirler.

Aynı zamanda insani yönleri çok gelişmiş olduğu için, topluma faydalı olmak adına; siyaset ve hukuk gibi alanlara da yönelmek isteyebilirler.

Kova Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır?

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Kova burcu, kendisi gibi hava grubundan olan Kova, Terazi ve İkizler burçları ile uyumludur.

Ateş grubundan olan Koç, Aslan ve Yay burçları ile destekleyici bir ilişkileri vardır. Zıt burçları olan Aslan burçları ile zıt kutupların birbirini çekmesi gibi bir etki oluşabilir.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri bilgileri

Yorum yapın