Koç Burcunun Özellikleri

Mars gezegeninin yönettiği bu burçta olan kişiler, savaşçı insanlardır. Hayatla mücadele etme, hayatlarındaki zorluklarla savaşma istekleri çok güçlüdür.

Hayatlarına sürekli krizleri ve zorlu olayları çekerler. Ama asla pes etmeden savaşırlar. Aslında çok neşeli ve konuşkan kişilerdir. Yalnız kendilerini tehdit altında hissederlerse veya karşıdan bir düşmanlık belirtisi sezerlerse, o neşelerinin yerini çok büyük bir öfke alabilir.

Yine de kin beslemezler. Öfkelerini gösterir, savaşmaları gerekiyorsa savaşırlar ve giderler. Çok güzel intikam alırlar. Nasıl savaşmaları gerektiğini çok iyi bilirler.

Koç Burcuna Hediye

Bir Koç burcu, kendini daima özel ve tek hissetmek ister. Sadece kendisi için bu kadar özenilmiş ve özenle seçilmiş gibi duran bir hediye olduğunu hissetmelidir. 

Özellikle bu burca kırmızı ve bordo ağırlıklı ya da bu renkleri barındıran hediyeler alabilirsiniz. Canlı ve ilgi çekici renkler hoşlarına gidecektir.  

Koç burcu kafa bölgesini yönettiği için, özellikle bu bölgeye yönelik hediye seçimleri yapabilirsiniz. Saç aksesuarları, küpeler, belki teknolojiye ilgiliyse kaliteli bir kulaklık gibi aksesuarlar tercih edilebilir.  

Yine sportif olan her türlü eşya, saat, kıyafet hoşlarına gidebilir. 

Koç Burcu Aşk Hayatı

Bir Koç burcu için aşk, tıpkı hayatının her alanında olduğu gibi büyük bir maceradır. Mutlaka birlikte hayattan zevk alabileceği, asla monotonlaşmayacak bir ilişki isteyecektir.

Sevgilisiyle maceradan maceraya atlamak, beraber herkese kafa tutabileceği bir kişiyle olmak ister. Belki birlikte spor yapmak, doğal alanlarda vakit geçirmek, doğa yürüyüşleri yapmak isteyebilir.

Koç burcu biraz daha kendine dönük bir burç olduğu için, her ne kadar hayatındaki kişiyi savunacak ve her şeyden koruyacak olsa da; kendisine bağlı olmasını bekleyecektir. Kendisini biraz şımartmak isteyecek bir kişi isteyebilir. Kendisine ne kadar güçlü olduğunu söyleyecek, neşeli bir partner ile mutlu olabilir.

Koç Burcu Sağlık

Koç burcu, astrolojide kafa bölgesini temsil eder. Bu burçtan olan kişiler özellikle migren, kronik baş ağrısı, göz problemleri, çene bölgesinde oluşabilecek her türlü hastalık, çene yapısının bozukluğu, beyin ile ilgili problemler, tansiyon gibi hastalıklara yatkın olabilirler.

Koç Burcu Kariyer Hayatı

Mars yönetimindeki Koç burcu insanları, emir almayı çok sevmezler. Biraz daha kendi istedikleri gibi işlerini yönetmek isterler. Çünkü kendi kararları ile işlerini daha güzel yapacaklarını düşünürler. Hayatla mücadele etme isteklerinden dolayı hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatlarını kurtarmak isteyebilirler.

Yöneticilik, müdürlük, tıp alanı, spor ile ilgili her türlü alan, yaşam koçluğu, kendi kuracakları herhangi bir işte başarılı olabilirler.

Koç Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır?

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Koç burcu, kendisi gibi ateş elementinden olan Koç, Aslan ve Yay burçlarıyla anlaşır.

Hava grubu burçları olan Terazi, İkizler ve Kova insanlarıyla aralarında destekleyici bir uyum vardır. Terazi burcu ile zıt bir burçtur. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi bir etki oluşabilir.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri Bilgileri

Yorum yapın