Gezegenler Burçlarda | Venüs Burçlarda


Güneş  Ay Merkür Venüs Mars Jüpiter


Astrolojide her gezegenin temsil ettiği konular ve her burcun temsil ettiği özellikler bulunur. Tüm bunlar bir araya gelerek belirli temaları ortaya çıkartırlar.

Örneğin; Yay burcundaki Güneş, kişinin Yay etkili karakterini gösterirken; Yay burcundaki Merkür, kişinin Yay etkili iletişim ve düşünme durumunu temsil eder.


Venüs Burçlarda


Venüs Koç Burcunda:

Venüs, burada düşük olduğu bir konumdadır. Venüs Koç kişileri, sevgiyi yaşama konusunda fazlasıyla girişken, cesur ve hızlı olabilirler. İlişkiyi yaşama konusunda taktiklere veya oyunlara çok gelmezler. Sorun varsa özellikle üstüne gitmek ve çözmek isteyebilirler.

Aşkı ve sevgiyi hızlı yaşama eğilimleri vardır. Bu sebeple ilişki içerisinde daima tutku, heyecan ve hareket bekleyebilirler. Monotonluktan sıkılan bir yapıları olabilir.

Bazı zamanlarda çok fazla para harcama ya da biriktirdikleri parayı aniden harcama ihtimalleri olabilir.


Venüs Boğa Burcunda:

Venüs burada kendi yönettiği burçtadır. Bu kişiler için dürüstlük, güvenilirlik gibi kavramlar ön plandadır. Hayatlarında daima kendilerine güven verecek, ayakları yere basan kişileri bekleyebilirler. Sevgi ve aşk konusunda hayatlarında daima güvende hissetmek ve güven vermek önemli olabilir.

Tensel zevkler, sevdikleri kişi ile tensel uyum konusu önemli olabilir. Hayatta kendilerine daima zevk veren kişilere ve konulara yönelebilirler. Kaliteli bir ev, lezzetli yemekler, güzel bir cinsellik gibi kendilerine daime haz verecek şekilde yaşamayı bilirler.


Venüs İkizler Burcunda:

Bu kişiler için ilişki içerisindeki zihinsel uyum son derece ön plandadır. Partnerleriyle sohbet edebilmek, benzer aktiviteleri yapmaktan, benzer yerlere seyahet etmekten hoşlanmaları öenemlidir. Karşıdaki kişinin kendilerini kültürel anlamda beslemelerini bekleyebilirler.

Zevkleri konusunda değişken ve tam oturmayan düşünce yapıları olabilir. Bir gün bir şeyi severken, ertesi gün başka bir şeyi sevebilirler. Tarzları ve zevkleri değişkenlik gösterebilir. Kıyafet konusunda da farklı farklı parçaları bir araya getirme eğilimleri olabilir.


Venüs Yengeç Burcunda:

Bu kişiler için sevgi konusu oldukça hassas bir konu olabilir. Sevdikleri zaman sahiplenmek, karşıdaki kişiyi bir anne edasıyla korumak ve kollamak isteyebilirler. Güven vermek ve güven almak çok önemlidir.

Yemek yapmaktan, ev dekore etmekten ve evde olmaktan büyük zevk alabilirler. Aşk konusunda olduğu gibi, eşyaları konusunda da fazlaca sahiplenici olabilirler. Venüs Yengeç özelliğinin en büyüklerinden biri de bu sebeple, eşya biriktirme arzularıdır.

Çocukluklarından kalan eşyalar veya uzun zamandır yaptıkları koleksiyonlar olabilir. Aynı şekilde anı biriktirmeyi, geçmişi tutmayı sevebilirler. Bu sebeple fotoğraf çekmek ve uzun yıllar bunu saklamak gibi eğilimleri olabilir.


Venüs Aslan Burcunda:

Bu kişiler sevgiyi alma ve verme konusunda fazlaca cömert olabilirler. Aşkı en gösterişli şekilde yaşamak, sevgilerini kalplerinin en derinlerinden göstermek isteyebilirler. Kendileri de aynı şekilde sevilmek ve değer verildiğini görmek isteyebilirler.

Tarzları oldukça iddialı olabilir. Dikkat çekmekten, beğenilmekten ve takdir edilmekten zevk alabilirler. Değerli olan ve beğenilecek mücevherler kullanmak, en kaliteli kıyafetleri giyinmek gibi özellikleri olabilir.


Venüs Başak Burcunda:

Bu kişiler sevgiyi alma ve verme konusunda oldukça özenli olabilirler. Kime sevgi gösterecekleri, kimin sevgiyi hakkettiği gibi düşünceleri olabilir. Partnerleri konusunda oldukça analizci ve seçici davranırlar.

Zeki, pratik, sorumluluk sahibi ve çalışkan kişileri partner olarak seçebilirler. Daime en mükemmel olanı seçme eğilimlerinden dolayı fazlasıyla eleştirel bir yapıları olabilir.

Tarzları konusunda da seçici ve özenli olabilirler. Fakat fazla abartılı kıyafetlerden ziyade, daha sade bir tarz ile şıklığı yakalamayı tercih edebilirler.


Venüs Terazi Burcunda:

Venüs burada kendi yönettiği burçtadır. Bu kişiler ilişki içerisinde daima uyum ve estetik arayabilirler. İlişkide alma verme dengesini kurmak, partnerleriyle ölçülü ve dengeli bir ilişki kurmak isteyebilirler. Bu sebeple kendisine hem maddi hem manevi, uyumlu olan birini tercih edebilirler.

Şık ve güzel olan şeylere para harcama eğilimleri olabilir. Güzel ayakkabılar, takılar veya kaliteli yerlerde yemek yemek kendilerine haz verebilir.

Çikolata konusunda hassas olabilirler. Tatlıyı zaman zaman çok fazla kaçırma durumları olabilir.


Venüs Akrep Burcunda:

Bu kişiler için aşk oldukça gizemli ve derin bir konudur. Aşkı en derinlerde yaşamak, partnerlerinin en derin yönlerine inmek isteyebilirler. Oldukça sahiplenici, kıskanç ve dolu dolu bir aşk yaşayabilirler.

Karşılarındaki kişiye uzun bir süre boyunca şüpheci ve kuşkucu yaklaşabilirler. Güven duymak Venüs Akrep kişileri için fazlasıyla zor olabilir. Fazla gösterişli olmayan fakat kendilerini çekici gösterecek kıyafetler tercih edebilirler. Bordo ve siyah gibi renkler ile kendilerini çekici gösterebilir veya daha feminen kıyafetler tercih edebilirler.

Venüs Yay Burcunda:

Bu kişiler için ilişki bir macera gibidir. Partnerleriyle eğlenmek, yeni yerler keşfetmek, ilişkiyi dolu dolu yaşamak isteyebilirler. Sürekli farklı şeyler yapmak, monotonluktan uzak kalmak, beraber gezmek, beraber araştırmak isteyebilirler.

İlişki konusunda oldukça özgürlükçü bir yapıya sahip olabilirler. Kısıtlanmaktan veya kısıtlamaktan hoşlanmazlar. Güven duydukları ve inandıkları bir insanla olabilirler. İnanç kavramı bu kişiler için her konuda önemlidir.

Seyahat etmeyi, yeni kurslara katılmayı, yeni maceralara atılmayı severler. Bu sebeple tüm bunlara para harcama konusunda elleri fazlasıyla açık olabilir.


Venüs Oğlak Burcunda:

Bu kişiler için sevgide ciddiyet ve dürüstlük kavramı önemlidir. İlişkiyi ve aşkı ciddi bir mesele gibi görebilir, ilişkilerinde bu şekilde davranabilirler. Partnerlerine karşı ciddi bir sorumluluk duygusu besleyebilir ve karşılarında da aynı şekilde olgun yaklaşan bir insan görmek isterler.

Gelenekçi yapıları güçlü olabilir. Evlilik kavramı kendileri için önemli bir kavramdır.

Tarzları konusunda da olgun ve ciddi bir yaklaşımları olabilir. Şık ve ciddi bir tarzları olabilir. Başkalarında da fazla abartılı olmayan, ciddi ama şık bir görüntü tercih edebilirler.

Prestij, para, statü, olgunluk gibi kavramlar; hayatlarında çok önemli bir yer tutacaktır.


Venüs Kova Burcunda:

Bu kişiler için partnerleriyle arkadaş gibi olabilmek çok önemlidir. Aşk ilişkisinin yanında arkadaşlık ilişkisini de dengede tutabilmek, hatta bazı zamanlarda arkadaşlığı çok daha ön planda tutmak önemli olabilir.

İlişkilerinde ve zevklerinde sıradışı bir tarzları olabilir. Örneğin; marjinal, sıradışı veya çağa uygun kıyafetler giyebilirler. Hem tarzlarında hem de sevgi verme konularında bir mesafe ve ciddiyet olabilir. Çok yakın ilişkilerden ziyade, biraz daha mesafeli ilişkileri tercih ederler. Belirli bir mesafeyi korumak, çoğu zaman hoşlarına gidebilir.

Teknolojik aletlere karşı ayrıca ilgileri olabilir. Bu alanda para harcayabilirler.


Venüs Balık Burcunda:

Sevginin ve aşkın en ilahi olanını isterler. Çok derinden sever ve hissederler. Karşılarındaki kişilerden de duygusal, empatik olmalarını bekleyebilirler.

Hayata, sanata, müziğe, resime çok derin bir bakışları olabilir. Her şeyin en duru ve yalın olanını isteyebilirler.

Venüs Balık insanlarının tarzları fazlasıyla sade ve romantik olabilir. Soft ve göz yormayacak renkler tercih edebilirler.

Güneş  Ay Merkür Venüs Mars Jüpiter

Yorum yapın