Gezegenler Burçlarda | Merkür Burçlarda


Güneş  Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter

Astrolojide her gezegenin temsil ettiği konular ve her burcun temsil ettiği özellikler bulunur. Tüm bunlar bir araya gelerek belirli temaları ortaya çıkartırlar.

Örneğin; Yay burcundaki Güneş, kişinin Yay etkili karakterini gösterirken; Yay burcundaki Merkür, kişinin Yay etkili iletişim ve düşünme durumunu temsil eder.


Merkür Burçlarda


Merkür Koç Burcunda:

Merkür’ü Koç burcunda olan kişiler, oldukça cesur, içinden gelen şeyleri açık sözlülükle söyleyebilen kişiler olabilirler. Dürüstçe, karşıdaki kişiye açık açık düşüncelerini iletebilirler. Bazı zamanlarda bu açık sözlülükleri sebebiyle karşılarındaki kişileri kırma ihtimalleri olabilir.

Merkür Koç kişilerinin zihinleri oldukça aktif olabilir. Hızlı düşünüp, hızlı konuşabilirler. Aynı zamanda hızlı yazıp hızlı okuyabilirler. Hızlı yazma eğilimleri sebebiyle biraz karışık bir yazıları olabilir.


Merkür Boğa Burcunda:

Bu kişilerin oldukça ağırkanlı bir düşünce tarzları olabilir. Düşüncelerini ve fikirlerini sakin bir dil ile ifade etmek isteyebilirler. Aynı şekilde ses tonları da tok ve huzur verici olabilir.

Fikirleri içerisinde güvenlik, para, gelecek kaygıları dolaşabilir. Kendi güvenliklerini sağlamak adına fikirler düşünebilirler.

Düşüncelerinde oldukça istikrarlı ve kararlı olabilirler. Kolay kolay başkaları tarafından ikna edilemezler. Bir fikir konusunda kendileri ikna olmuşsa, o fikrin peşinden istikrarlı bir şekilde ilerleyebilirler.


Merkür İkizler Burcunda:

Bu kişiler, zihinsel anlamda fazlasıyla hareketli ve yenilikçi olabilirler. Yeni yerler görmek, yeni kitaplar okumak, muhabbet etmek, yazmak veya çizmek hoşlarına gidebilir. Düşünceleri fazlasıyla hareketli ve değişken olabilir. Fikir değişiklikleri, karar verememek ve sürekli karar değiştirmek gibi özellikleri olabilir.

Yazı yazma, ezber yapma gibi yetenekleri olabilir. Fikirlerde çok derinleşmek yerine, bir sürü konudan biraz biraz öğrenmek hoşlarına gidebilir.


Merkür Yengeç Burcunda:

Bu kişiler, zihinsel olarak olaylara fazlasıyla empatik yaklaşabilirler. Empati yetenekleri oldukça güçlü olan kişilerdir. Fakat karşılarındaki insanlarla yapacakları bu empatiler, zaman zaman kendilerinin zihinsel olarak iniş ve çıkış yaşamalarına sebep olabilir.

Tıpkı Yengeç burcunun yöneticisi Ay gibi, zihinsel anlamda dalgalanmalar ve duygusal geçişler yaşayabilirler. Olayların duygusal ve sezgisel yönlerine çekilebilirler. Mantıksal olandan ziyade duygusal olana çekilebilirler. Olaylara fazlasıyla duygusal açıdan bakabilirsiniz.


Merkür Aslan Burcunda:

Bu kişiler için fikirlerinde kararlılık, fikirlerinin arkasında durmak fazlaca önemli olabilir. Eğer bir fikirleri varsa veya bir başkasında beğendikleri bir fikir varsa, tüm cömertlikleri ve kararlılıkları ile bu fikirlerin arkasında durabilirler.

Merkür Aslan kişileri, fikirlerini başkalarına göstermek ve fikirlerine ya da zekalarına bir övgü almak isteyebilirler. Başkalarının fikirlerini övmesini bekleyebilirler.


Merkür Başak Burcunda:

Bu kişiler, oldukça zeki ve analizci olabilirler. Fikirlerini, düşüncelerini, yazılarını titizlikle analiz edebilirler. Özenli yazı yazmak, matematik, sayısal dersler veya analistlik gibi konulara yatkın olabilirler.

Merkür Başak kişileri, fikirler konusunda oldukça eleştirel olabilirler. Başkalarının fikirlerini güzel bir şekilde eleştirebilirler. İyi bir eleştirmen, yazar, analist olabilirler. Eleştirel yönleri ile olayları ve durumları iyi bir şekilde ayrıştırıp en mükemmel olanı bulmaya çalışabilirler.


Merkür Terazi Burcunda:

Bu kişiler için zihinsel bir uyum içinde olmak, arabulucuk ve fikirlerinde denge sağlamak fazlasıyla önemli olabilir. Yine de fikirleri konusunda bir dengesizlik, dengeyi bulamama durumları vardır. Seçmekte, karar vermekte oldukça zorlanabilirler.

Merkür Terazi kişileri, genelde cümlelerini ve ses tonlarını insanları kırmayacak şekilde özenle ayarlarlar. Kelimelerini özenle seçebilir, insanlara uyumlu davranabilirler.

Sanat, güzellik sektörü, danışmanlık, hukuksal konular, ilişki danışmanlığı gibi konulara eğilimleri olabilir.


Merkür Akrep Burcunda:

Bu kişiler, zihinsel olarak fazlasıyla sorgulayıcı, bilgilerin en derinini merak eden ve gizemli konulara ilgili kişiler olabilirler. Psikolojik romanlar, ölüm ve ölüm ötesi ile ilgili yazılar ya da ökült bilgilere karşı oldukça ilgili olabilirler.

Duydukları veya gördükleri olayları sorgulayıcı bir tavırda olabilir, her şeyin en doğrusunu bulmaya çalışabilirler. Kendileri de fazlasıyla doğrucu olabilir, ser verip sır vermeyen bir yapıda olabilirler. Sır saklamayı çok iyi bilirler.

Merkür Akrep kişileri; psikoloji, mühendislik, tıp gibi mesleklere yatkın olabilirler.


Merkür Yay Burcunda:

Bu kişiler oldukça derin, sorgulayıcı, gezerek öğrenen yapıda olabilirler. Din, felsefe, seyahat gibi konular ilgilerini çekebilir.

Genelde okudukları bir konuda derinleşmek ve en derinine inmek isteyebilirler. Bu sebeple birden fazla konuya yönelmek yerine, tek bir konuya takılı kalıp orada ilerleyebilirler. Olumlu yönde, takılı kaldıkları konuda başarılı olup, örneğin akademisyenlik gibi bir duruma yükselebilirler. Olumsuz olarak ise, o konuyu fazla fanatikçe savunan, taraftar psikolojisinde kişiler olabilirler.

Fikirlerine karışılmasından hoşlanmayan, düşüncelerini açık bir şekilde paylaşmak isteyen kişilerdir.


Merkür Oğlak Burcunda:

Bu kişiler için statü, kariyer, otorite olmak gibi konular fazlasıyla önemli olabilir. Zihinlerinde sürekli iş, para ve statü (iş, evlilik vs.) konuları olabilir. Hayata karşı daha somut bir düşünce tarzları, disiplinli bakış açıları olabilir.

Merkür Oğlak kişileri için çalışmak, bir şeyler üretmek, somut sonuçlar elde etmek, üst mevkiiye atlamak gibi kavramlar fazlasıyla öne çıkabilir. Planlı programlı bir rutin belirleyip, bu rutine göre kendilerini ayarlayabilirler.

Mühendislik, inşaat, finans gibi mesleklere ilgileri olabilir.


Merkür Kova Burcunda:

Bu kişiler oldukça sıradışı fikirlere sahip olan, zeki, ileri görüşlü kişiler olabilirler. Hayatlarında çoğu şeyi zeka ve mantık süzgecinden geçirerek davranabilirler. Zihinleri çoğu kişiden farklı bir biçimde çalışabilir. Analitik yetenekler, uzay, bilim, fizik ve astroloji gibi konulara ayrıca ilgili veya yetenekli olabilirler.

Merkür Kova kişilerinin aklına aniden şimşek çarpmış gibi yeni fikirler gelebilir. İcat yapma kapasiteleri yüksektir. Değişik kitaplar okumayı sevebilirler. Ayrıca kendilerinin de değişik el yetenekleri ve farklı yazım tarzları olabilir.


Merkür Balık Burcunda:

Bu kişiler oldukça sezgisel, hayata ve fikirlere üst oktavdan bakan kişiler olabilirler. Görsel kabiliyetleri oldukça güçlüdür. Bu sebeple konuları görsel bir şekilde, görerek öğrenebilirler.

Mantıksal bir bakış açısından ziyade, daha sezgisel bir bakışa sahip olabilirler. Olayları hissederek veya empati yaparak çözmeye ya da algılamaya çalışabilirler. Duygusal yönleri fazlasıyla güçlüdür. Sanat, müzik, dans, yoga, meditasyon gibi konulara ekstra ilgili olabilirler. Müzik sözü veya şiir yazma, resim çizme yetenekleri olabilir.

Güneş  Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Yorum yapın