Gezegenler Burçlarda | Mars Burçlarda


Güneş Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Astrolojide her gezegenin temsil ettiği konular ve her burcun temsil ettiği özellikler bulunur. Tüm bunlar bir araya gelerek belirli temaları ortaya çıkartırlar.

Örneğin; Yay burcundaki Güneş, kişinin Yay etkili karakterini gösterirken; Yay burcundaki Merkür, kişinin Yay etkili iletişim ve düşünme durumunu temsil eder.


Mars BurçlardaMars Koç Burcunda:

Mars burada kendi yönettiği burçtadır. Bu kişiler, hayatla güçlü bir şekilde mücadele edebilir ve zorluklara göğüs gerebilirler.

Hayatla savaşma ve hayatta kalma dürtüleri oldukça kuvvetli kişilerdir. Hırsla, tüm cesaretlerini toplayarak düşmanları ile savaşabilirler. Ve bu savaş sırasında oldukça can yakıcı olabilirler. Mücadelelerini gizli gizli yürütmek yerine, tüm güçlerini toplayarak açık açık gösterebilirler.

Rekabete girmekten, başkalarının önünde yürüyerek onlara yolu açmaktan hoşlanabilirler.


Mars Boğa Burcunda:

Mars burada düşük olduğu bir konumdadır. Bu kişiler, mücadele etmek ve savaşmak için gerçekten ciddi bir sebep olmasını bekleyebilirler. Eğer savaşacakları konunun sonucunda kendilerine bir güvence sağlayabileceklerse, elde ettikleri şeyin kendilerine zevk vereceğini düşünüyorlarsa o zaman savaşabilirler.

Savaşırken, kendilerini çok fazla riske atmadan, aynı zamanda kendi güvenliklerini ve şartlarını da bir yandan koruyarak savaşabilirler.


Mars İkizler Burcunda:

Bu kişilerin hayatlarında en büyük silahları zekaları ve dilleri olabilir. Savaşırken şiddete başvurmaktan ziyade, bilgileri ve konuşma kabiliyetleri ile mücadele etmek isterler. Harika münazara yapabilirler.

Özellikle yeni bilgiler öğrenmek, okumak, gezmek, seyahat etmek için mücadele edebilirler. Tüm bu konularda daha rahat olmak ve rahat bir şekilde hareket etmek isterler.

Bilgi, eğitim, zeka ve kültür kendilerini fazlaca motive edebilir.


Mars Yengeç Burcunda:

Mars burada düşüşte olduğu bir konumdadır. Bu kişiler özellikle derin bağ kurdukları ve sevdikleri kişiler için mücadele etmek isteyebilirler. Evlerini, yuvalarını ve ailelerini koruma içgüdüleri fazlasıyla gelişmiş olabilir. Bu konularda ekstra hassas davranabilirler.

Net ve keskin bir şekilde savaşmak yerine, su gibi dar yollardan sızarak işlerini halletmek isteyebilirler. Bu sebeple manipülasyon konusunda oldukça becerikli olabilirler. Başkalarını bir şekilde manipüle ederek savaşmayı becerebilirler.


Mars Aslan Burcunda:

Bu kişiler büyük bir coşku ile savaşmaktan keyif alabilirler. Savaştıkları şey her ne ise, o konuda kazanabilmek kendileri için bir gurur meselesi olabilir.

Savaşın sonunda hem kendilerine hem de başkalarına “ben kazandım” diyebilmek ve bunu gösterebilmek fazlasıyla önemli olabilir. Güçlerini, kuvvetlerini ve azimlerini sergilemekten büyük keyif alabilirler. Alkışlanmak, takdir edilmek kendilerini fazlasıyla motive eder. Başkalarının kendisini bu şekilde takdir ettiklerini gördükleri sürece, tüm güçleri ile savaşmaya devam edebilirler.

Güçlü gözükmek, fiziksel olarak asil ve güçlü durmak isteyebilirler.


Mars Başak Burcunda:

Bu kişiler oldukça detaycı ve analizci kişilerdir. Savaşacakları veya mücadele edecekleri zaman, her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayıp düzenleyebilirler.

Karşılarındaki kişileri mükemmel bir şekilde analiz edebilir, uzun süre boyunca nasıl bir rakip olduklarını gözlemleyebilirler. Tüm bu gözlemlerinin sonunda mükemmel bir plan ile savaşmaya başlayabilirler. Tıpkı bir satranç oyunu gibi, hamlelerini ince bir titizlilik ile baştan sona planlarlar.

Eleştiri yetenekleri kuvvetlidir. Karşılarındaki kişileri zihinsel kabiliyetleri ve eleştiri güçleri ile alt edebilirler.


Mars Terazi Burcunda:

Mars burada zararlı bir konumdadır. Bu kişiler genel olarak savaşmaktan hoşlanmayan, oldukça politik kişilerdir. Şiddet, küfür veya kaba olan her türlü davranıştan uzak kalmayı tercih ederler.

Fakat söz konusu adalet, eşitlik veya haksızlıksa; gerçekten harika bir şekilde mücadele edebilirler. Başkalarını korumak, hakkı yenen insanları savunmak içgüdüsel olarak gelişebilir. Bu konuda oldukça hassas davranırlar. Bu sebeple bazı Mars Terazi kişileri avukatlık gibi meslekleri tercih edebilir.

Denge, uyum, güzellik, sanat, aşk ve eşitlik gibi kavramlar için mücadele etmek isterler.


Mars Akrep Burcunda:

Mars burada kendi yönettiği burçtadır. Oldukça güçlü bir şekilde çalışır.

Bu kişiler oldukça hırslı, mücadeleci ve güçlü kişilerdir. Savaşmaları gerektiği zaman mükemmel bir kararlılık ve güç ile savaşabilirler. Hem mücadele hem cinsellik konusunda fazlasıyla iradeli kişilerdir.

Sevdikleri ve sahiplendikleri kişileri koruma güdüleri yüksektir. Fazlasıyla korumacı ve kıskanç olabilirler.

Mücadele ederken fazlasıyla sessiz hareket edebilirler. Yürürken asla arkalarında iz bırakmadan ilerleyebilirler. İnsanların karakterlerini analiz edip harika bir şekilde manipüle edebilirler. Başkaları nasıl olduğunu bile anlamadan, çoktan Mars Akrep kişileri tarafından manipüle edilmiş bir şekilde kendilerini bulabilirler.


Mars Yay Burcunda:

Bu kişiler için özgürlükleri ve inançları her şeyden üstün olabilir. Yalnızca inandıkları kişiler ve inandıkları durumlar için savaşmak isteyebilirler.

Harika bir din savaşçısı, inanç önderi olabilirler. Dini konular ve inançlar için liderlik yapabilecek kişilerdir. Düşüncelerini ve inançlarını fanatikçe savunmak isteyebilirler.

Özgürlük hayatlarının her alanında önemlidir. Gerek cinsellik, gerek inançlar, gerek düşünceleri konusunda oldukça açık olmak isteyebilirler. Dürüstlük kendileri için fazlasıyla önemli olabilir. Özellikle ilişki içerisinde olması gereken belirli kuralların dışına çıkan kişilere karşı inançlarını kaybederlerse, bir daha o kişi için savaşmak istemeyebilirler.


Mars Oğlak Burcunda:

Mars Oğlak burcunda yücelir. Bu kişiler hayatlarında oldukça soğukkanlı ve olgunca mücadele edebilirler. Statüleri ve toplum önündeki konumları kendileri için fazlaca önemli olabilir. Bu sebeple iyi bir yere gelmek ve saygın bir pozisyonda olmak için mücadele edebilirler.

Disiplin, irade ve somutluk kendileri için önemlidir. Mars Oğlak kişileri mükemmel bir kararlılık ve irade ile hedeflerine ulaşabilirler. Savaşma ve mücadele içgüdüleri fazla olsa bile, bunu asla kırarak veya dökerek değil; mükemmel bir bilgelik ile yaparlar.


Mars Kova Burcunda:

Bu kişiler için toplumsal konular, adalet, insani değerler ve idealleri oldukça önemli olabilir. İdealleri her ne ise, kimseyi dinlemeden sadece onun peşinden gitmek isterler. Mükemmel bir özgürlük savaşçısı olabilirler. Hem kendilerinin hem de diğer insanların özgürlükleri için savaşabilirler.

Topluma ve insanlığa faydalı olacak şeyleri çok iyi bilirler. İnsanlara yardım edebilecek her türlü konu için tüm güçlerini gösterebilirler. Mars Kova kişileri, toplum için harika icatlar yapan bilim insanları olabilirler.

Veya belirli bir görüşü savunan bir toplulukta bulunarak insanları koruyan bir kişi olabilirler. Ayrıca arkadaşlıkları kendileri için fazlasıyla önemlidir. Arkadaşları ile beraber hareket etmek veya hemen her konuda onların arkalarında durmak, onlar için bir görev gibi olabilir.


Mars Balık Burcunda:

Bu kişiler savaşmaktan, kabalıktan hoşlanmazlar. Kavga anında en derin ve kuytu köşeye çekilip, silik halde uzakta duran kişile Mars Balık kişileri olabilirler. Kendilerini her türlü kavra ve gürültüden soyutlamak isterler.

Fakat inançları, derinden sevgi ile bağlandıkları kişileri ve konuları savunmak isteyebilirler. Derin sevgi, inançlar, yardımseverlik, spiritüel konular, sanat, müzik gibi konularda kendilerini gösterebilirler. İçlerindeki gücü bu konularda harcayabilirler.

Güneş Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter

Yorum yapın