Gezegenler Burçlarda | Jüpiter Burçlarda


Güneş Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Astrolojide her gezegenin temsil ettiği konular ve her burcun temsil ettiği özellikler bulunur. Tüm bunlar bir araya gelerek belirli temaları ortaya çıkartırlar.

Örneğin; Yay burcundaki Güneş, kişinin Yay etkili karakterini gösterirken; Yay burcundaki Merkür, kişinin Yay etkili iletişim ve düşünme durumunu temsil eder.


Jüpiter Burçlarda


Jüpiter Koç Burcunda:

Bu kişiler oldukça girişimci ve cesurlardır. İşleri iyi yönetir ve sorunları harika bir şekilde çözerler. İyi bir yönetici ya da pazarlamacı olabilirler. Kendilerine ait bir iş geliştirebilir ve kendi işlerini yapabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi bencilliği ve egoyu abartabilir.

Jüpiter Boğa Burcunda:

Boğa burcundaki Jüpiter, kişiye parasal ve güvenlik ile alakalı konularda şans getirecektir. Kişi paraya ve zevklerine oldukça düşkün olabilir. Lüks tüketim konusunda, mücevherler ve kaliteli eşyalar konusunda hassas olabilir.

Toprak işleri, arsa, gayrimenkul gibi konularda para kazanabilir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi parasal konularda aşırı bencil olabilir, paraya çok bağlı olabilir ya da zevklerini oldukça fazla abartabilir.

Jüpiter İkizler Burcunda:

Bu kişiler bilgiye ve öğrenmeye en çok önem veren gruptadırlar. Öğretmenlik, yazarlık, iletişim uzmanlığı ve seyahat ile ilgili her türlü konudan para kazanabilirler. Yine pazarlama ve ticaret ile alakalı konularda şans elde edebilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi bilgi konusunda emin olmadan başkalarına yayabilir. Yaydığı bilgilerin yanlış olma durumu olabilir. Bazen bilgisiyle fazlaca övünen biri olabilir.

Jüpiter Yengeç Burcunda:

Jüpiter burada yücelir. Oldukça güçlü çalıştığı bir konumdadır. Bu yerleşime sahip kişiler, evlerine ve çocuklarına bağlı olan, oldukça merhametli kişilerdir.

Ev ile alakalı konularda, emlakçılık, öğretmenlik, aşçılık gibi konulardan para kazanabilirler. Mimar, arkeolog, tarih konusunda ilerleyen biri ya da aile işini devam ettirmek gibi işler yapan biri olabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi şefkat ve merhamet duygularını aşırı abartabilir. Gereksiz kişileri ailesi gibi benimseyebilir ya da ailesine fazla bağımlı olabilir. Aşırı yemek yeme gibi bir alışkanlıkları olabilir.

Jüpiter Aslan Burcunda:

Bu kişiler kendilerine oldukça güvenen, özgüvenleri yüksek ve alkışlanma arzusu içinde olan kişilerdir.

Yöneticilik, oyunculuk, sanat ile alakalı her türlü iş, müzik, resim gibi konularda başarı yakalayabilirler. Sportif alanlar ya da hobi olarak başladıkları işleri paraya çevirerek bir şans ve gelir elde edebilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişinin egosu çok çabuk kırılabilir ve gereğinden fazla alıngan olabilir. İşlerini sadece beğenilmek için yapabilir.

Jüpiter Başak Burcunda:

Bu kişiler çalışkandır ve kendileri içsel olarak istedikleri için çalışırlar. Tembelliği hiç sevmezler ve çalışıp bir şeyler ürettikleri zaman mutlu olurlar.

Detay ve titizlik gerektiren işlerden yana şanslı olabilirler. Sağlık alanı, eğitim veya el becerisi gerektiren işlerden para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi aşırı titiz ve detaycı olabilir. Yaptığı işlerden memnun kalmayabilir ya da çok fazla çalışabilir.

Jüpiter Terazi Burcunda:

Bu kişiler yalnız olmaktan hoşlanmayan ve bir çift olma hayali içerisinde olan kişilerdir.

Ortaklıktan ve eşleri ile yapacakları işlerden para kazanabilirler. Hukuk, ilişki terapistliği, danışmanlık gibi konulardan yana şanslılardır.

Sanatsal yönleri oldukça kuvvetlidir. Hem kendi hayatlarında hem de başkalarının hayatlarında dengeyi sağlama konusunda beceriklilerdir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) asla yalnız kalamadıklarını düşündüklerinde, yanlış ilişkilere yönelmek yada olmadıkları biri gibi davranmak durumunda kalabilirler. Hukuki süreçlere dikkat etmeliler.

Jüpiter Akrep Burcunda:

Bu kişiler daima bilginin derinine inme eğilimindedirler. Bilinmeyeni bilmek, bulunmayanı bulmak isterler. Ölüm ve ötesi gibi derin ve mistik konulara hevesli olabilirler.

Araştırma konularında, akademisyenlik, finans, yatırım, matematik gibi konulardan para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi ölümden fazlaca korkabilir ya da ruhsal konularda çok fazla düşünebilir.

Jüpiter Yay Burcunda:

Jüpiter Yay burcunu yönetir. Bu kişiler özgür olma isteğinde, gezmeyi, gezerek öğrenmeyi, felsefeyi ve başka kültürleri seven kişilerdir.

Akademisyenlik, eğitim, felsefe, uluslararası işler, medya ve yayıncılık gibi konulardan para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi tüm duygularını abartma eğiliminde olabilir. Aşırı maceracı ya da aşırı özgür ruhlu davranabilir.

Jüpiter Oğlak Burcunda:

Bu kişiler oldukça sorumlu ve risk almayı sevmeyen bir yapıdadırlar. Kendi güvenliklerini sağlamaları ve bir yerlerde hep güvende hissettirecek bir birikimleri olmasını isterler.

Toprak ile alakalı işler, ticaret, mühendislik, inşaat ile alakalı konular ve jeoloji gibi alanlardan para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi parasal konularda fazla tutucu olabilir. Ya da çok ağır hareket eden bir kişi olabilir.

Jüpiter Kova Burcunda:

Bu kişiler için özgürlükleri oldukça önemlidir. Topluma faydalı şeyler yapmak ve insanlığa iyi bir gelecek vermek ister. Teknoloji, bilim, akademi, astroloji, uzay gibi konuları sever ve bu konulardan para kazanabilir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi çok ani tepkiler veren ve sadece kendisi biliyormuş gibi davranıp, bilgisiyle övünen biri olabilir.

Jüpiter Balık Burcunda:

Dini inançları ve spritüel yanları fazlasıyla gelişmiş, derin kişilerdir.Kendilerini çoğu zaman saklama ve derinleşme ihtiyacında olabilirler.

Sanatla ilgili her konuda, resim, müzik veya yazarlık gibi hayal güçlerini kullanabilecekleri alanlarda başarılı olup para kazanabilirler. Yine şifacılık, doktorluk, hemşirelik ve dini işler ile uğraşmak gibi alanlarda da başarı şansları yüksektir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi fazla içe kapanabilir, kendini çok fazla dünyadan soyutlayabilir. Hayatını çok fazla Allah’a bırakabilir.

Güneş Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Yorum yapın