Gezegenler Burçlarda | Güneş Burçlarda


Güneş  Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Astrolojide her gezegenin temsil ettiği konular ve her burcun temsil ettiği özellikler bulunur. Tüm bunlar bir araya gelerek belirli temaları ortaya çıkartırlar.

Örneğin; Yay burcundaki Güneş, kişinin Yay etkili karakterini gösterirken; Yay burcundaki Merkür, kişinin Yay etkili iletişim ve düşünme durumunu temsil eder.


Güneş Burçlarda


Güneş Koç:

Cesur, enerjik, atak, inisiyatif alıp kendi başına hareket edebilen, oldukça enerjik ve hayatla savaşmayı bilen bir yapı genel olarak Güneş Koç özellikleri olarak sayılabilir.

Bazı zamanlarda düşünmeden acele ile karar veren, öfkelenen ama kin tutmayan, sabırsız, hızla yükselip sakinleşen kişilerdir.


Güneş Boğa:

Sakinlik ve huzur isteyen, maddi manevi güvenlik arayışı içerisinde olan, geleceğini garanti altına almak isteyen, risk almadan önce iyice emin olarak adım atan kişilerdir.

Bazı zamanlarda fazlasıyla şartlarına bağlı olan ve değiştirmek istemeyen bir yapı sergileyebilirler. Kıskançlık ve şartları koruma arzuları yüksek seviyede görülebilir. Rahat bir yaşam elde edebilmek için parasal konuların ne kadar önemli olduğunun farkındadırlar. Güneş Boğa kişileri için konfor fazlasıyla önemlidir.


Güneş İkizler:

Bilgili, okumayı ve öğrenmeyi seven kişilerdir. Hemen her konuda fikirleri vardır. İletişim, arkadaşlık, eğitim, seyahat hayatlarında önemli yer tutar. Zekaya, bilgiye önem verirler.

Bazı zamanlarda çok değişken tavırlara ve düşüncelere dalabilirler. Yüzeysellik ve kararsızlık görülebilir. Güneş İkizler kişilerinde mantık ile hareket etmek ön planda olacaktır.


Güneş Yengeç:

Hem ailesini hem de yakınındaki kişileri daima korumak ve beslemek isterler. Tüm sevdiklerini koruma altına almak, rahat ettirmek, evinde ağırlamak, güzel yemekler yedirmek isteyebilirler.

Anaç, korumacı, empati yetenekleri güçlü kişilerdir.

Güneş Yengeç kişilerinde bazı zamanlarda duygularının önüne mantığı koyamamak, aşırı duygusal olmak gibi duygu değişimleri görülebilir.


Güneş Aslan:

Lider ruhlu, yaratıcı, sahnede olmayı bilen, alkış almak, takdir edilmek konularında başarılı olan ve takdir edildiğinde mutlu olan kişilerdir.

Kendi yeteneklerini, kabiliyetlerini göstermekten hoşlanabilirler. Aslan burçları, bazı zamanlarda asla kendisine laf ettirmeyecek ve bir eleştiri kabul etmeyecek kadar gururlu olabilirler.


Güneş Başak:

Pratik, düzenli, planlı ve programlı yaşayan kişilerdir. Hayatlarını belirli bir düzen içerisinde, fazla dağılmadan yaşamak isteyebilirler.

Eleştiri yetenekleri güçlü olan, insanları ve bilgileri başarılı bir şekilde eleştirebilecek kişilerdir. Bu sayede en doğru kişiye ve en doğru bilgiye ulaşabilirler.

Güneş Başak kişileri, bazı zamanlarda fazla eleştirel ve fazla düzen takıntısı olan kişiler olabilirler.


Güneş Terazi:

Fazlasıyla diplomatik, adil, zarif, ortaklaşa iş yapma konusunda becerikli kişilerdir. İlişki içerisinde olmaktan ve insanlarla birebir ilişki kurmaktan keyif alırlar. Hayatlarında ben/sen dengesini kurmak ve bencil bir imaj vermemek isterler. Başkalarına karşı daima uyumlu olmak isteyebilirler. Güneş Terazi kişileri, hayır diyememek, daima uyumlu olmak zorunda hissetmek gibi durumlar yaşayabilirler.


Güneş Akrep:

Derin, meraklı, gizemli ve cazibeli kişilerdir. Olayların ve kişilerin en derinine inip çözmeyi başarabilirler. Hisleri fazlasıyla kuvvetli olan, insanları sezebilen ve fiziksel analizi harika bir şekilde yapabilen kişilerdir.

Güneş Akrep kişileri, bazı zamanlarda fazla şüpheci, kuşkucu ve kıskanç olabilirler. Bu kuşkuları genelde kendilerini hayattan ve hayatın tehlikelerinden koruma arzuları sebebiyle gerçekleşmektedir.


Güneş Yay:

Maceracı, iyimser, pozitif, araştırmacı kişilerdir. Bilgilerin en derinine inip, en derinde yatanı öğrenmek isterler. Seyahat etmekten, yeni bilgiler keşfetmekten ve gezerek öğrenmekten keyif alırlar. Farklı diller, farklı kültürler, felsefe, dinler, psikolojik konular ilgilerini çekebilir.

Güneş Yay kişileri, bazı zamanlarda düşüncelerini fanatikçe savunan ve fazla dobra kişiler olabilirler.


Güneş Oğlak:

Sorumluluk sahibi, gerçekçi, kariyer ve statüye önem veren, işlerini bitirmeye odaklı kişilerdir. Kuralları olan ve bu kurallara göre hareket eden, otoritesini sağlam tutmak isteyen kişilerdir.

Güneş Oğlak kişileri, bazen fazla kuralcı, sadece işine ve statüsüne odaklı kişiler olabilirler.


Güneş Kova:

Özgürlüklerine düşkün, sıra dışı fikirleri olan, insanlara ve topluma faydalı olmak isteyen kişilerdir. İnsanlık adına yeni fikirler bulmak ve yardım etmek isteyebilirler. Uzay, bilim, hukuk gibi konulara ilgili olabilirler.

Güneş Kova kişileri, bazı zamanlarda fazla sıra dışı düşünceler içerine girebilirler.


Güneş Balık:

Derin, sezgisel, insanları sezebilen, hassas ve yardımsever kişilerdir. Maneviyata önem veren, ruhsal ve spiritüel konularla ilgilenen yönleri vardır. Sanatı, hayatın ruhsal yönlerini ve derine inmeyi severler.

Güneş Balık kişileri, bazı zamanlarda fazla kabullenici, ruhsal değişkenlikler yaşayan ve çabuk dağılan bir yapıda olabilirler.

Güneş  Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Yorum yapın