Gezegenler Burçlarda | Ay Burçlarda


Güneş  Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Astrolojide her gezegenin temsil ettiği konular ve her burcun temsil ettiği özellikler bulunur. Tüm bunlar bir araya gelerek belirli temaları ortaya çıkartırlar.

Örneğin; Yay burcundaki Güneş, kişinin Yay etkili karakterini gösterirken; Yay burcundaki Merkür, kişinin Yay etkili iletişim ve düşünme durumunu temsil eder.


Ay Burçlarda


Ay Koç Burcunda:

Ay burada Yengeç ya da Boğa burcunda olduğu kadar rahat değildir. Ay Koç burcunda olduğunda, kişinin dürtüleri fazla dürtüsel ve ani olabilir. Duyduğu veya gördüğü olaylara karşı çok ani ve düşünmeden tepkiler verebilir.

Kişinin bu tepkileri bazı zamanlarda biraz sert olabilir. Bu sebeple özellikle yakın çevresi tarafından “agresif” olarak görülen bir yapısı olabilir. Ay burcu Koç olan kişilerin özellikle anneleriyle fazlasıyla sert bir ilişkileri olabilir. Anneleri tarafından özellikle küçük yaşlarında zorluklara alıştırılmış olabilirler. Anneleri de aynı şekilde fazlasıyla güçlü, hayatın zorlukları ile mücadele eden karakterde olabilirler.

Baharatlı, acı yiyecekler ve özellikle hemen hazırlanan pratik yemekler ilgilerini çekebilir.


Ay Boğa Burcunda:

Ay Boğa’da olduğunda, kişilerin fazlasıyla keyiflerine ve huzurlarına önem verdiklerini görebiliriz. Bu kişiler, hayatlarındaki her şeyin kaliteli olmasını ve kendilerine rahatlık vermesini tercih edebilirler.

Yemeğin en lezzetlisi, koltuğun en rahatı, müziğin en güzeli… gibi; hayatlarındaki her şeyin kendilerine zevk vermesini tercih edebilirler. Aynı zamanda ruhsal ve içsel olarak da rahat hissetmek Ay Boğa burcunda olduğunda, en önemli kriterlerden biri olacaktır.

Bu sebeple, kendilerini huzurlu hissedebilmek için maddiyata ve materyalist olana fazlasıyla değer verebilirler. Kendi güvenliklerini sağlamak, gelecek için güzel bir zemin hazırlamak çok önemli olabilir.

FastFood ürünlerine karşı ilgileri olabilir.


Ay İkizler Burcunda:

Bu kişiler için heyecan, yenilik, kendilerini heyecanlandıracak her türlü yeni bir bilgi fazlasıyla önemli olabilir. İçsel olarak sürekli yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak ve yeni bilgiler okumak isteyebilirler. Merak ettikçe ve meraklarını giderdikçe mutlu hissedebilirler.

Ay İkizler Burcunda olduğunda, kişiler yemeğin, aksesuarın, müziğin her türlü çeşidine açık olabilirler. Evlerini bazen çok değişik aksesuarlar ile donatabilirler. Farklı kültürlerin yemeklerini deneyebilir, farklı çeşitlerde müzikler dinlemeye açık olabilirler.

Ay İkizler kişilerinin anneleri de oldukça kültürlü ve konuşkan kişiler olabilirler.


Ay Yengeç Burcunda:

Ay Yengeç’te iken, rahat hissettiği bir konumdadır. Bu kişiler için ruhsal anlamda huzurlu hissedebilmek fazlasıyla önemli olabilir. Cevaplarını ve tepkilerini empati yaparak verebilirler. Veya olayları fazlasıyla içselleştirip duygusal tepkilerini karşı tarafa yansıtabilirler.

Hayatlarındaki kişilere karşı annelik güdüsü ile yaklaşıp, koruma ve kollama isteği içerisinde olabilirler. Yemek yapmak, evlerinde herkesi güzel bir şekilde ağırlamak, ihtiyacı olanlara anne korumacılığı ile yaklaşmak gibi özellikleri olabilir.

Bu koruma ve besleme hassasiyetlerini düşünmeden, refleks gibi gösteriyor olabilirler. Birine bir şey olduğunda, hemen öne atılan kişiler Ay Yengeç kişileri olabilir.

Anneleriyle derin bir bağları olabilir. Hayatlarında anneleri önemli bir yer tutabilir.


Ay Aslan Burcunda:

Bu kişiler için iyi bir yerlere gelmek, insanların takdirini almak ve başarılı gözükmek önemli olabilir. İçsel olarak bir şeyler başarmak ve bunların karşılığında övgü almak isteyebilirler. Anneleri de aynı şekilde çocuklarının övülecek işler yapmalarını ve çok iyi yerlere gelmelerini isteyen kişiler olabilirler.

Güzel mekanlarda yemek yemek, evlerini en kaliteli ve gösterişli ürünleri almak isteyebilirler. Kendileri öyle olsun veya olmasın, tepkileri bazı zamanlarda “ego” yüklü olabilir. Bu sebeple, yakınları tarafından bazen kendilerini çok beğenen kişiler olarak görülebilirler.


Ay Başak Burcunda:

Bu kişiler için yaşadıkları tüm olayları analiz etmek, tepkilerini analiz ederek vermek önemli olabilir. Fakat bazı zamanlarda ister istemez eleştirel tepkiler de verebilirler. Oldukça titiz, düzenli, analizci ve analitik bir yapıları olabilir.

Evlerini özenle ve titizlikle dizayn edebilir, eşyalarını ayrıntılara fazlasıyla odaklanarak seçebilirler. Her şeyin en iyisini bulmaya çalıştıkları için, bazı zamanlarda bir şeyleri seçmeleri de uzun sürebilir.

Yeme ve içme konusunda da fazlasıyla özenli davranabilirler. Hangi yemeğin içinde ne olduğu, hangilerinin sağlıklı veya sağlıksız olduğu Ay Başak kişileri için fazlasıyla önemli olabilir. Aynı şekilde anneleri de kendilerini bu titizlikte yetiştirmiş, özellikle küçük yaşlarında kendilerine karşı çok özenli veya eleştirel yaklaşarak büyütmüş olabilirler.


Ay Terazi Burcunda:

Bu kişiler için dengede kalabilmek ve ölçülü olabilmek önemli olabilir. Çevresindeki insanlara karşı oldukça uyumlu, sevecen, kibar ve ölçülü bir tutumda olabilirler. İnsanları kırmaktan veya incitmekten çekindikleri için, tepkilerini biraz daha tartarak verebilirler.

Aynı şekilde yeme içme ve dizayn konusunda da bu ölçülü tavırlarını gösterebilirler. Evlerinde her şeyin uyumlu olmasına özen gösterebilir ve tüm aksesuarları buna göre seçebilirler. Uyumlu renkler, birbiriyle uyumlu kumaşlar, ne fazla ne çok tam kıvamında eşya sayısı gibi bir dengede oturtabilirler.

Aynı şekilde yeme içme konusunda da bu dengeyi yakalamaya çalışabilirler. Yine de lüks ve zarif mekanlara gitmekten, kaliteli ortamlarda bulunmaktan fazlasıyla zevk alabilirler.

Tatlıya ve özellikle çikolataya karşı ekstra ilgileri olabilir. Bu durumu fazla abartmamaları yararlarına olabilir.


Ay Akrep Burcunda:

Bu kişiler için hayatın en derin alanlarını bulabilmek, duydukları veya gördükleri olayların en derinine inerek en doğru ve kesin olanını öğrenebilmek çok önemlidir. Araştırmak, psikolojik ve gizemli konulara yönelmek içlerinden geliyor olabilir.

Kendilerini biraz daha gizemli göstermeyi veya tam anlamıyla göstermemeyi tercih edebilirler. Bu sebeple verdikleri tepkilerde ve cevaplarda bir gizem barındırıyor olabilirler. Evlerinde de her eşyalarını ortada bırakmamak veya daha gizemli bir hava vermek isteyebilirler.

Dürüstlük hayatlarının temel taşı olabilir. Bu sebeple hayatlarındaki insanlardan tamamen emin olana kadar kuşku ile yaklaşabilir ve şüphelenebilirler. Ay Akrep kişilerinin hisleri son derece kuvvetli olabilir.


Ay Yay Burcunda:

Bu kişilerin hayattan zevk alma ve hayatı olumlu yönleri ile görme ihtiyaçları yüksek olabilir. Gezerek, yeni maceralara atılarak, farklı kültürlerden insanlar tanıyarak kendilerini besleyebilir ve mutlu olabilirler.

Akademi, yabancı ülkeler, yabancı insanlar, farklı diller, astroloji, din gibi konulardan mutlu olabilir ve ruhlarını besleyebilirler. Yemek konusunda da çok farklı ülkelerin yemeklerini ve içeceklerini denemek isteyebilirler. Deneyerek öğrenmek, gezerken kendi gözleriyle görerek veya dokunarak keşfetmeyi, direkt olarak kitaptan okumaya tercih edebilirler.

Anneleri de aynı şekilde kültürlü ve bilge bir insan olabilir. Ay Yay kişilerinin evlerinde farklı tarzda, farklı kültürlerden parçalar barındırmak hoşlarına gidebilir.


Ay Oğlak Burcunda:

Bu kişiler için itibar ve başarı son derece önemli olabilir. Toplumsal anlamda iyi yerlere gelmek, toplum önünde belirli bir statüye sahip olmak fazlasıyla hoşlarına gidebilir. Kaliteli bir meslek ve saygınlık hayatlarındaki çoğu şeyin önünde olabilir.

Bu gerek iş, gerek evlilik gibi her türlü statü konusunda geçerli olabilir. Aynı şekilde anneleri de oldukça çalışkan ve disiplinli kişiler olabilirler.

Ay Oğlak kişileri, evlerini şık ve kaliteli bir tarzda döşemek isteyebilirler.Fakat çok çılgın ve renkli eşyalardan ziyade, daha ciddi bir tarzda görüntüyü tercih edebilirler.


Ay Kova Burcunda:

Bu kişiler fazlasıyla arkadaş canlısı, marjinal ve yenilikçi olabilirler. Fakat yine de duygularını göstermekte çok açık veya cömert olmayabilirler. İçsel olarak bir uzaklık durumları olabilir.

Aynı şekilde anneleriyle de arkadaşça bir ilişkileri olabilir. Fazla samimi bir ilişkiden ziyade, sohbet ve kültürel bir etkileşim içinde olabilirler.

Toplumsal konular, teknoloji, insani değerler kendileri için fazlasıyla önemli olabilir. Yeni kitaplar okumak, ruhlarını kitaplar ve yeni bilgiler ile beslemek isteyebilirler. Ayrıca arkadaşları da kendileri için çok önemli olabilir.

Bazı zamanlarda tepkiler çok şok edici olabilir. Kızdıklarında ani, elektrik çarpar gibi yükselişleri olabilir. Ay Kova kişilerinin özellikle yakınlarına karşı çok ani tepkileri olabilir.


Ay Balık Burcunda:

Bu kişiler için derinlik ve saflık fazlasıyla önemli olabilir. Hayatın en üst oktavdaki ilahi alanlarına ilgili olabilirler. Spiritüel konular, yoga, meditasyon, müzik ve sanat kendilerini besleyen önemli konular olabilir.

Evlerinde sanatsal objeler kullanmak, oturdukları mekanda müzik açarak hoş bir ortam yaratmak isteyebilirler. Hisleri son derece kuvvetli olabilir. İnsanların enerjileri kolayca üzerlerine çekebilirler. Hem iyi hem de kötü enerji çekebilecekleri için, zaman zaman duygusal ve ruhsal anlamda iniş-çıkışlar yaşayabilirler.

Yeme içme konusunda hassas olabilirler.

Güneş  Ay Merkür Venüs Mars  Jüpiter


Yorum yapın