Doğum Haritana Bak, Nasıl Para Kazanacağını Anla


Doğum haritalarımız, bizlere hayatımızın her alanında ışık tutan ve yol gösteren bir rehberdir. Haritalarımızı inceleyerek, hangi alanlarda başarılı olacağımızı, hangi bölümde okumamız gerektiğini, para kazanmak için nelerin daha uygun olacağını ve mesleğimizi anlayabiliriz. 

Eğer okumadıysanız, astroloji ile doğru mesleği bulmak isimli yazımıza göz atabilirsiniz. 

Tabii gene bunların yanında evlilik ile alakalı tüm detayları; eşimizin mesleğini, nasıl bir yapıda olacağını ya da çocuğumuzun olup olmayacağını ve cinsiyetinin ne olabileceği gibi tüm durumlar hakkında da öngörüler yapabiliriz.  

Genel olarak haritada parasal durumumuzu, ne derecede kazanabileceğimizi, hangi alanlardan para kazanabileceğimizi ve hangi konularda daha şanslı olduğumuzu anlamamızın birkaç yolu vardır.  

Bu birkaç tekniği incelerken hepsini bir araya getirmeye ve ortak bir paydada toplamaya çalışabilirsiniz. Ya da kişiliğinize ve ruhunuza en çok hitap edeni ile bağdaştırmaya çalışabilirsiniz.  

Bunu da Güneş burcunuza (kişilik) ve Ay burcunuza (ruh) bakarak değerlendirebilirsiniz.


  

Hangi Konulardan Para Kazanacağım? 


1.İlk aşamada incelememiz gereken yerleşim, Şans noktası olmalıdır. Şans noktanız hangi evde, hangi burçta ve açıları nasıl. Şans noktası parasal konular haricinde, hayatımızın hangi alanlarında şanslı olduğumuzu bize gösterir.

2. İkinci bakılacak yer, Jüpiter. Jüpiter, nam-ı diğer bolluk ve bereket gezegenimiz. Jüpiter’imizin  bulunduğu yerden ve yönettiği burcun konularından da para kazanma şansınız vardır. Jüpiter, tıpkı şans noktasında olduğu gibi; parasal konular haricinde de hayatımızın hangi alanlarında şanslı olduğumuzu ve büyüyüp genişleyeceğimizi öğrenmemize yardımcı olur.  

3. Son olarak bakacağımız yer para evimiz. Yani doğum haritamızın 2.evi. Bu evde hangi gezegenler var diye bakılmalı. 2.evi hangi burcun yönettiği incelenmeli. Ayrıca para evinizin yönetici gezegenine de bakın. 


1.Şans Noktası 

Arap noktaları astrolojide büyük önem taşır. Aralarındaki en önemli noktalardan bir tanesi, Şans noktasıdır

Hayatımızda nereden parayı kazanacağımızı anlamak için ilk bakmamız gereken yer Şans noktamızdır. Aynı zamanda bu nokta, bulunduğu ev ve burç konularında şanslı olduğumuzu gösterir. 

Şans noktasının bulunduğu ev; hangi konulardan şans ve para kazanabileceğimizi anlatır. Şans noktasının bulunduğu burç; nelerin bize şans ve para getireceğini anlatır.

Şans noktasının bulunduğu ev ve burç konularında şanslı oluruz dedik. Bunun yanında açı yaptığı gezegenler de önemlidir. Örneğin; Şans noktası Güneşle açı yapıyorsa, kişi yönetici/patron olabilir. Ya da kendi patronu gibi üst mertebe kişilerden yana şanslı olabilir gibi.

Şans noktanızı nasıl çıkartacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayıp izleyebilirsiniz. 


Şans Noktası Evlerde 

Burada yazılan bilgileri Jüpiter’iniz için de değerlendirebilirsiniz.


Şans Noktası 1.Evde  

Kişi ihtiyacı olan tüm şansı kendinde bulur. Bunu fark edip, kendi bildiklerinin peşinden gitmelidir. Sahip olduğu yetenekleri kendi halinde kullanmak yerine, herkesin gözü önünde kullanırsa çok başarılı olabilir. Genel olarak şansı kendine çeker.  


Şans Noktası 2.Evde  

Kişi parayla ilgili konularda şanslıdır. Finansal konularda oldukça yeteneklidir ve bunu kullanabilir. Paraya sahip olduğunda daha mutlu ve kendine güvenen biri olabilir. İster istemez, kendi kendine eline para geçebilecek biri olabilir. Harita destekliyorsa kaliteli seviyede bir yaşamı olabilir. 


Şans Noktası 3.Evde  

Kişi iletişim kurmak, eğitim vermek, her türlü iletişim alanı, sosyal medya ve yazmak gibi alanlarda beceriklidir. Kendisini çok iyi ifade edebilir. Kişi yakın çevresi ve kardeşleri konusunda da şanslıdır. Sosyal medyadan, iletişim ile alakalı işlerden ve seyahatlerden para kazanabilir. 


Şans Noktası 4.Evde  

4.ev hayatın sonunu anlatır. Şans noktasının 4.evde olması, kişinin zamanla, hayatın sonuna doğru büyük paralar kazanabileceğini gösterir. Kişi için ailesi, evi ve güvende hissetmesi çok önemlidir. Ailesinden yana ve yaşadığı evden yana şanslı olabilir. Şanslı bir yaşlılık dönemi olabilir. Ya da ev/arsa konularında şanslı olabilir.  


Şans Noktası 5.Evde  

Kişi sanatsal konularda çok şanslı ve yeteneklidir. Spor, oyunculuk, yazarlık, müzik, resim vs. her konuda çok başarılı olabilir. Kişi başkalarından alkış bekleyebileceğinden dolayı, bu alanlar kişi için uygun olabilir. Sanatsal konulardan ya da hobilerinden para kazanabilir. Hobisini işi haline getirebilir.


Şans Noktası 6.Evde

Hayatın ciddi alanlarını çoğu zaman daha fazla önemseyen ve ıvır zıvır şeyleri umursamayan biridir. Çok duyarlı olabileceğinden dolayı; zor durumdaki kişilere yardım edebilir. Doktorluk, hemşirelik, veterinerlik gibi alanlarda başarılı olabilir. Yine hizmet sektörü ile alakalı olan öğretmenlik gibi alanlardan gelir elde edebilir.


Şans Noktası 7.Evde  

Kişi ortaklıklar ve ilişkiler konusunda şanslıdır. Kendisi mükemmeli ve en iyisini isteyen biri olabilir. Başkalarının ayağına gitmektense, hep başkaları ayağına gelebilir. Hayatında hep zengin ve şanslı insanlarla karşılaşabilir. İlişkisi, evliliği ya da bir iş ortaklığı sayesinde para kazanabilir ya da şansı bulabilir.  


Şans Noktası 8.Evde  

Kişi başkalarının kazançları konusunda şanslıdır. Kendisine miras kalabilir ya da bankacılık sektöründe başkalarının paralarını idare eden biri olabilir. Finans, bankacılık, araştırma konuları, akademisyenlik, derin ve gizemli konularda kariyer yapabilir. Bu alanlarda para kazanabilir.  


Şans Noktası 9.Evde  

Kişi yurt dışından, yabancılardan, dış ticaretten, derin ve felsefi olan konulardan para kazanma konusunda şanslıdır. Kişi; seyahat, felsefe, akademisyenlik, medya ve yayıncılık gibi alanlarda başarılı olabilir. Üniversite döneminde kendisine şans getirecek kişiler ile tanışabilir. 


Şans Noktası 10.Evde  

Kişi; ün, kariyer ve toplum önünde başarı elde etme konularında şanslıdır. Kendi de hırslı ve sorumluluk sahibi olacağından dolayı, istediği noktaya ulaşabilir. Otorite figürlerinden, babasından veya patronundan destek alabilir. Özellikle yetişkinlik döneminde güzel başarılar elde edebilir. 


Şans Noktası 11.Evde  

Kişi arkadaşları ve sosyal çevresiyle ilgili konularda şanslıdır. Kendisi de hayal gücü kuvvetli, duyarlı biridir. İnsanlık için yararlı olacak şeyler yapmak isteyebilir. İdeallerini ve hayallerini gerçekleştirebilme gücü vardır. Hayatının belirli dönemlerinde başarıları sayesinde ödüller alabilir. Kendisine şans getirecek kişiler ile kalabalık ortamlarda tanışabilir. 


Şans Noktası 12.Evde  

Bu kişiler aslında çok şanslı olsalar da , şanslı olduklarının farkında olmayabilirler. Gizli düşmanlarını alt etme konusunda şanslıdır. İlahi bir el, kendisi farkında olmasa bile, kişiyi düşmanlardan gelebilecek zararlar konusunda koruyabilir. Ayrıca doktorlardan ve diğer sağlık sektöründeki kişilerden yana şanslı olabilir. Sağlık alanından ve kamusal işlerden para kazanabilir. 2. Jüpiter’in Şansı

Jüpiter, nam-ı diğer Zeus… Bolluk, bereket, şans ve para ile ilişkilendirdiğimiz bir gezegen.

Jüpiter, olduğu ve dokunduğu şeyleri büyütür ya da abartır deriz. Örneğin; 1.evde ise kişinin bedenini daha çok iri bir hale getirip, fiziksel olarak büyütebilir.

Ya da 2.evde ise bu sefer maddi imkanları, kazançları büyütüp, kişinin zengin olmasını sağlayabilir.


Eğer evlerin anlamlarını bilmiyorsanız, buraya tıklayıp “Astrolojide Evler” isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

Yine bulunduğu ev haricinde, yönettiği burç da bizlere hangi konularda şanslı olduğumuzu ve hangi konulardan ve işlerden para kazanabileceğimizi göstermektedir.


Jüpiter Burçlarda

Jüpiter, Yay ve Balık burcunu yönetir.

İkizler ve Başak burçlarında zararlıdır.

Yengeç burcunda yücelir, Oğlak burcunda düşer.


Jüpiter Koç Burcunda:

Bu kişiler oldukça girişimci ve cesurlardır. İşleri iyi yönetir ve sorunları harika bir şekilde çözerler. İyi bir yönetici ya da pazarlamacı olabilirler. Kendilerine ait bir iş geliştirebilir ve kendi işlerini yapabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi bencilliği ve egoyu abartabilir.


Jüpiter Boğa Burcunda:

Boğa burcundaki Jüpiter, kişiye parasal ve güvenlik ile alakalı konularda şans getirecektir. Kişi paraya ve zevklerine oldukça düşkün olabilir. Lüks tüketim konusunda, mücevherler ve kaliteli eşyalar konusunda hassas olabilir.

Toprak işleri, arsa, gayrimenkul gibi konularda para kazanabilir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi parasal konularda aşırı bencil olabilir, paraya çok bağlı olabilir ya da zevklerini oldukça fazla abartabilir.


Jüpiter İkizler Burcunda:

Bu kişiler bilgiye ve öğrenmeye en çok önem veren gruptadırlar. Öğretmenlik, yazarlık, iletişim uzmanlığı ve seyahat ile ilgili her türlü konudan para kazanabilirler. Gene pazarlama ve ticaret ile alakalı konularda şans elde edebilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi bilgi konusunda emin olmadan başkalarına yayabilir. Yaydığı bilgilerin yanlış olma durumu olabilir. Bazen bilgisiyle fazlaca övünen biri olabilir.


Jüpiter Yengeç Burcunda:

Jüpiter burada yücelir. Oldukça güçlü çalıştığı bir konumdadır. Bu yerleşime sahip kişiler, evlerine ve çocuklarına bağlı olan, oldukça merhametli kişilerdir.

Ev ile alakalı konularda, emlakçılık, öğretmenlik, aşçılık gibi konulardan para kazanabilirler. Mimar, arkeolog, tarih konusunda ilerleyen biri ya da aile işini devam ettirmek gibi işler yapan biri olabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi şefkat ve merhamet duygularını aşırı abartabilir. Gereksiz kişileri ailesi gibi benimseyebilir ya da ailesine fazla bağımlı olabilir. Aşırı yemek yeme gibi bir alışkanlıkları olabilir.


Jüpiter Aslan Burcunda:

Bu kişiler kendilerine oldukça güvenen, özgüvenleri yüksek ve alkışlanma arzusu içinde olan kişilerdir.

Yöneticilik, oyunculuk, sanat ile alakalı her türlü iş, müzik, resim gibi konularda başarı yakalayabilirler. Sportif alanlar ya da hobi olarak başladıkları işleri paraya çevirerek bir şans ve gelir elde edebilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişinin egosu çok çabuk kırılabilir ve gereğinden fazla alıngan olabilir. İşlerini sadece beğenilmek için yapabilir.


Jüpiter Başak Burcunda:

Bu kişiler çalışkandır ve kendileri içsel olarak istedikleri için çalışırlar. Tembelliği hiç sevmezler ve çalışıp bir şeyler ürettikleri zaman mutlu olurlar.

Detay ve titizlik gerektiren işlerden yana şanslı olabilirler. Sağlık alanı, eğitim veya el becerisi gerektiren işlerden para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi aşırı titiz ve detaycı olabilir. Yaptığı işlerden memnun kalmayabilir ya da çok fazla çalışabilir.


Jüpiter Terazi Burcunda:

Bu kişiler yalnız olmaktan hoşlanmayan ve bir çift olma hayali içerisinde olan kişilerdir.

Ortaklıktan ve eşleri ile yapacakları işlerden para kazanabilirler. Hukuk, ilişki terapistliği, danışmanlık gibi konulardan yana şanslılardır.

Sanatsal yönleri oldukça kuvvetlidir. Hem kendi hayatlarında hem de başkalarının hayatlarında dengeyi sağlama konusunda beceriklilerdir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) asla yalnız kalamadıklarını düşündüklerinde, yanlış ilişkilere yönelmek yada olmadıkları biri gibi davranmak durumunda kalabilirler. Hukuki süreçlere dikkat etmeliler.


Jüpiter Akrep Burcunda:

Bu kişiler daima bilginin derinine inme eğilimindedirler. Bilinmeyeni bilmek, bulunmayanı bulmak isterler. Ölüm ve ötesi gibi derin ve mistik konulara hevesli olabilirler.

Araştırma konularında, akademisyenlik, finans, yatırım, matematik gibi konulardan para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi ölümden fazlaca korkabilir ya da ruhsal konularda çok fazla düşünebilir.


Jüpiter Yay Burcunda:

Jüpiter Yay burcunu yönetir. Bu kişiler özgür olma isteğinde, gezmeyi, gezerek öğrenmeyi, felsefeyi ve başka kültürleri seven kişilerdir.

Akademisyenlik, eğitim, felsefe, uluslararası işler, medya ve yayıncılık gibi konulardan para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi tüm duygularını abartma eğiliminde olabilir. Aşırı maceracı ya da aşırı özgür ruhlu davranabilir.


Jüpiter Oğlak Burcunda:

Bu kişiler oldukça sorumlu ve risk almayı sevmeyen bir yapıdadırlar. Kendi güvenliklerini sağlamaları ve bir yerlerde hep güvende hissettirecek bir birikimleri olmasını isterler.

Toprak ile alakalı işler, ticaret, mühendislik, inşaat ile alakalı konular ve jeoloji gibi alanlardan para kazanabilirler.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi parasal konularda fazla tutucu olabilir. Ya da çok ağır hareket eden bir kişi olabilir.


Jüpiter Kova Burcunda:

Bu kişiler için özgürlükleri oldukça önemlidir. Topluma faydalı şeyler yapmak ve insanlığa iyi bir gelecek vermek ister. Teknoloji, bilim, akademi, astroloji, uzay gibi konuları sever ve bu konulardan para kazanabilir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi çok ani tepkiler veren ve sadece kendisi biliyormuş gibi davranıp, bilgisiyle övünen biri olabilir.


Jüpiter Balık Burcunda:

Dini inançları ve spritüel yanları fazlasıyla gelişmiş, derin kişilerdir.Kendilerini çoğu zaman saklama ve derinleşme ihtiyacında olabilirler.

Sanatla ilgili her konuda, resim, müzik veya yazarlık gibi hayal güçlerini kullanabilecekleri alanlarda başarılı olup para kazanabilirler. Gene şifacılık, doktorluk, hemşirelik ve dini işler ile uğraşmak gibi alanlarda da başarı şansları yüksektir.

Eğer Jüpiter zarar görüyorsa (retro ya da açıları zorluysa) kişi fazla içe kapanabilir, kendini çok fazla dünyadan soyutlayabilir. Hayatını çok fazla Allah’a bırakabilir.


Şu An Şanslı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Transit Jupiter kaçıncı evinizden geçiyorsa, o evin konularında başkalarına yardım edebilirsiniz. Yani gökyüzünde şu an Jüpiter hangi burçta ise, sizin haritanızda o burç kaçıncı evinize düşüyorsa; o evin konularında başkalarına yardım edebilirsiniz.

Evlerin anlamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Örneğin; şu an transit Jüpiter Oğlak burcunda. Yükseleni Yay olan birinin 2.evi Oğlak olacaktır. 2.ev para ile ilgilidir. Bu kişi başkalarına para konusunda yardım ederek kendi de kazanabilir. Çünkü Jüpiter siz bir konuda başkalarına yardım ettikçe, kendi nimetlerini ve ödüllerini sizlerle paylaşabilir.

3. Para Evi (2.ev) İncelemesi

Bu ev bizim parasal kaynaklarımızı temsil eden evimizdir. Parasal durumumuz nasıl olacak, zengin veya fakir mi olacağız gibi durumlara yanıt verir.

2.evin yöneticisi, paramızı nereden kazanacağımızı, paramızın hangi alanlara bağlı olduğunu bize gösterir. Bu evdeki gezegenler, bize hangi alanlardan para gelebileceğini ve paramız ile alakalı olan temaları anlatır.

2.evi yöneten burç, sanki orada o burcun yöneticisi varmış gibi bir görev görebilir. Bir evde Satürn’ün olması veya Oğlak burcunun yönetmesi, bizi benzer temalara götürebilir.

Bu evi yöneten burcun elementi de bize genel anlamda bir fikir verir.


2.evi yöneten burcun elementine göre:

Ateş= Liderlik, heyecan, hareket, tutku içeren işler

Hava= Entelektüellik , iletişim içeren işler

Su= Şefkat ya da sahip olunan duyular ile becerilerin gösterileceği işler

Toprak= Güvence verecek, sabit, sağlam ve pratiklik içeren işler


Zamanla yeni bilgiler eklenecektir.

Yorum yapın