Burcuna Göre Hediye Al

Değer verdiğimiz kişilere, sevdikleri ve unutamayacakları hediyeler almayı hepimiz istiyoruz. Gerek özel günler, gerek doğum günlerinde “Kesinlikle harika bir şey almalıyım” düşüncesini kafamızdan geçiriyoruz.  

Hazır 14 Şubat da gelmişken, burçlara göre nasıl hediye seçimleri yapabiliriz adında bir bilgi yazısı paylaşmak istedim sizlerle. 

Öncelikle göz önüne alacağımız birkaç fonksiyon olsa da; ben her şeyden önce Venüs burcuna bakarak değerlendirmeyi daha uygun görüyorum. Tabii ki sadece bir kişinin Venüs’üne bakarak “kesin bunu sever” demek yanlış olacaktır. Konumu ve açıları bir çok farklılık katabilir. Gene de Venüs’ün temsil ettiği konular dahilinde, en nihai ve önemli ipuçlarını bize verir diyebiliriz. 

Sonuçta Venüs bizim zevklerimizi, beğenilerimizi ve hoşumuza giden şeyleri temsil ediyor.  

Giyim tarzımızdan, bir başkasını nasıl sevdiğimizi anlamaya kadar; hep Venüs’e bakarız.  

Venüs’ten sonra dilerseniz kişisel gezegenlerimiz olan Güneş ve Ay burçlarını da ekstra olarak değerlendirebilirsiniz. 

Koç burcu:  

Bir Koç burcu, kendini daima özel ve tek hissetmek ister. Sadece kendisi için bu kadar özenilmiş ve özenle seçilmiş gibi duran bir hediye olduğunu hissetmelidir. 

Özellikle bu burca kırmızı ve bordo ağırlıklı ya da bu renkleri barındıran hediyeler alabilirsiniz. Canlı ve ilgi çekici renkler hoşlarına gidecektir.  

Koç burcu kafa bölgesini yönettiği için, özellikle bu bölgeye yönelik hediye seçimleri yapabilirsiniz. Saç aksesuarları, küpeler belki teknolojiye ilgiliyse kaliteli bir kulaklık gibi aksesuarlar tercih edilebilir.  

Gene sportif olan her türlü eşya, saat, kıyafet hoşlarına gidebilir. 

Boğa burcu: 

Öncelikle bu burç için alınan her hediye aşırıya ve abartıya kapılmadan seçilmeli ama her ne olursa olsun kaliteli olmalıdır.  

Fazla gösterişli olmayan ama dışarıdan bakıldığında pahalı duran her türlü hediye olabilir.  

Boğa burcu boğaz bölgesini yönetir. Özellikle zarif ve pahalı bir kolye oldukça hoşlarına gidebilir. Gene belki zümrüt gibi bir taş, renginden dolayı iyi bir seçim olabilir.  

Gene evleri için rahat bir koltuk, kaliteli ve yumuşacık yastıklar, mükemmel yemekler ile donatılmış bir masa kendilerini fazlasıyla memnun edecektir. 

İkizler burcu: 

Bu kişiler için eğlenceli olan ve bir bilmece niteliğinde karışık duran yani çözülmesi gereken her türlü olay çekici ve güzel gelecektir.  

İkizler burcu elleri ve parmakları yönetir. Bu kişilere oldukça detaylı, karmaşık duran ama zarif gözüken güzel bir bilezik alabilirsiniz. Değişik tarzda yüzükler, ojeler bu kişilerin oldukça hoşuna gidebilir.  

Gene zeka oyunları, sevdiği tarzda kitaplar ya da uzun zamandır gezip görmek istediği bir seyahat için bilet harika bir seçim olabilir.  

Saat, bilezik, eldiven, arkadaşlarla beraber hazırlanmış eğlenceli bir organizasyon, tarihi yerlere seyahatler güzel olabilir.  

Yengeç burcu: 

Bu kişiler anılarına ve geçmişlerine olan hassasiyetleri ile bilinirler. Her ne alırsanız alın, kendisi o hediyeye bir anlam yükler ve bu anlam ile o hediyeyi yaşatır.  

Geçmişe dair anılarınızdan oluşan fotoğraflar ya da geçmişte ziyaret ettiğiniz bir yerden kalan herhangi bir eşya; kendisini oldukça mutlu edecektir.  

Evlerine alacağınız her türlü aksesuar, biblo ya da mutfak gereçleri güzel bir tercih olabilir.  

Gene kaliteli ama sade kıyafetler, takılar kendisini oldukça mutlu edecektir.  

Aslan burcu: 

Geldik en gösterişli ve ilgi çekici burcumuza… Bu burca her ne olursa olsun, kaliteli ve aynı zamanda ilgi çekici bir hediye almalısınız. 

Süslü ve parıltılı detaylar, harika mücevherler ve ilgi çekici renkler… 

Kaliteli bir şarap, gösterişli kadehler harika bir hediye olabilir. Gene gösterişli ve ilgi çekici bir mont, fular ya da atkı çok hoşlarına gidecektir.  

Göze çarpan çizmeler, dolu dolu duran takılar, ilgi çekici ve büyük duran kolyeler hoşlarına gidecektir.  

Başak burcu: 

Bu burç için biraz daha detaylı ve özenle seçilmiş bir hediye tercih edebilirsiniz.  

Aslında hem çok göze çarpmamalı hem de çok özensiz ve basit durmamalı.  

Her ne olursa olsun bu burçtan kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak, pratik seçimler yapmalısınız. Örneğin doğal tonlarda ama her kıyafetlerine uyumlu olan ve hemen üstlerine geçirip çıkabilecekleri bir mont harika bir seçim olabilir. 

Ya da kullanışlı kalemler, defterler ve ajandalar gene kendileri için güzel seçimler olabilir.  

Terazi burcu: 

Bu burcun da, tıpkı Boğa burcu gibi yönetici gezegenleri Venüs’tür.  

Yani kaliteli ama zarif duran, pahalı ve kibar aksesuarlar oldukça hoşlarına gidecektir. Kaliteli bir yerde akşam yemeği, kaliteli her türlü kıyafet, ipek gecelikler, romantik yerlere seyahatler, harika kokan bir parfüm ve makyaj melzemeleri kendisinin oldukça hoşuna gidecektir.  

Akrep burcu: 

Bu kişiler için derinlik oldukça önemlidir. Mutlaka aldığınız kişiye özgü ve derinlik uyandıracak bir hediye olmalıdır.  

Özellikle bordo, gece mavisi ve siyah tonlarda hediyeler kendisine oldukça çekici gelecektir. Bu tonlarda iç çamaşırları, ipek gecelikler ya da kıyafetler alabilirsiniz. 

Gene evi için güzel bir kahve makinesi, pahalı ve özel kahveler ya da kaliteli içkiler ve içki bardakları tercih edebilirsiniz. 

Yay burcu: 

Hareketli, neşeli ve iyimser yay burçları için bu enerjilerine uyum sağlayacak her türlü hediyeyi tercih edebilirsiniz. 

Harika bir trekking gezisi organize edebilir ya da bu tarz kulüplere katılabilirsiniz. Spor yaparken giyebileceği kaliteli bir takım alabilirsiniz.  

Uzun zamandır gitmek istediği bir seyahati ayarlayabilir ya da hep gitmek istediği bir kursa kaydını yaptırabilirsiniz. Farklı kültürlere ait bir restorana gitmek de güzel bir fikir olabilir. 

Yabancı dil kitapları, felsefi ve ilahi kitaplar, gezi ile alakalı kitaplar hoşlarına gidebilir. 

Oğlak burcu: 

Bu kişilere pahalı ama ciddi duran hediyeler tercih etmelisiniz. Yalnız gene de kaliteli olduğu her türlü belli olacak hediyeler olmalıdır.  

Simsiyah bir mont alsanız bile, o montun üstünde ufak bir marka detayı gözükmeli ve onu iyi hissettirmelidir.  

Gene koyu tonlarda kıyafetler, pahalı ve marka olan çantalar, ayakkabılar kendisinin oldukça hoşuna gidecektir.  

Evi için alacağınız tablolar, biblolar, duvara asacağı eşyalar kendisini mutlu edebilir. 

Kova burcu: 

Bu kişiler için, yeniliğe ve çağa uyum sağladığınızı gösteren hediyeler alabilirsiniz. Son model bir akıllı saat, laptop ya da güzel ve orijinal bir kulaklık kendisini oldukça mutlu eder. 

Gene marjinal bir yere ayarlayacağınız seyahat, hiç denemediğiniz yemeklerden oluşan bir ziyafet, yeni çıkan bir ayakkabı kendisine hitap edebilecek şeyler arasındadır. 

Garip desenli t-shirtler, bardaklar ve sıradışı dizayn edilmiş biblolar harika seçimler olabilir.  

Balık burcu: 

Girdiği her atmosferin enerjisini emen ve ruhunu dinlendirmeye ihtiyacı olan bu burçtan kişilere, onları rahatlatacak hediyeler tercih etmelisiniz. 

Masaj salonundan bir randevu, su kenarı yerlere yapacağınız bir tatil, evine alacağınız güzel bir akvaryum oldukça iyi gelecektir.  

Balık burcu ayakları temsil ettiği için rahat bir ayakkabı ya da kaliteli ve zevkli çoraplar alabilirsiniz. Gene güzel bir ayak masajı da kendisine harika hissettirecektir.  

Yorum yapın