Bugün Sana Bir Yalan Söyleyeceğim

Eğer şu an sana çok güzel, doğal taştan yapılma bir kolye versem ve bunun zekanı arttıracağını söylesem ne düşünürdün? Bunu ders çalışırken takarsan beynini aşırı derecede iyi etkileyeceğini, okuduğun her şeyi anında öğreneceğini ve sayısal yeteneğini arttıracağını?  

Buna inanarak onu kullanacağını ikimizde biliyoruz değil mi? Ve o kolyeye o kadar içten inanacaksın ki gerçekten her şeyi çok daha kolay öğreneceksin. Daha önce “Bu çok zor, yapamam” dediğin her alanda daha başarılı olmaya başlayacaksın. Çünkü; sen o kolyeye inanırken aslında kendine inanacaksın.

Peki bir soru. Kendine inanman için neden böyle bir şeye ihtiyacın olsun? Neden bir şeyleri yapabileceğine inanmak için sürekli dışarıdan bir etkenin seni etkilemesini istiyorsun? Kendi kendine “Evet, yapabilirim.” demek yerine neden başkalarına “ Sence bunu yapabilir miyim?” diye sorup onaylanmayı bekliyorsun?  

Eğer çok istiyorsan buraya “Zeka Arttırıcı Kolye” linki koyabilirim. Ciddiyim?!?!  Ama ihtiyacın olmadığına eminim 🙂 

Özetle; kendine en çok sen, kendin yardım edebilirsin.  Başka kimseden yardım bekleme. Bahaneler üretme ve yapabileceğine inan.  

Yorum yapın