Başak Burcunun Özellikleri

Merkür yönetimde olan Başak burcu insanları, son derece mantıklı, pratik ve analitik insanlardır.

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve nedenini bulmaya çalışırlar. Onlar için konunun en başlangıç noktası önemlidir. Bu sebeple bir cümle hakkında bile saatlerce düşünüp, o cümlenin özünü bulmaya çalışırlar.

Harika bir algoritmik hafızaları vardır. Olayları neden-sonuç çerçevesinde harika bir şekilde değerlendirebilirler.

Başak burçlarının eleştirel yapıları kuvvetlidir. Olayları ve insanları güzel bir şekilde eleştirebilirler. Mükemmeliyetçi, pratik, düzenli kişilerdir. Hizmet etme ihtiyaçları yüksektir. Arı gibi çalışmayı severler. Boş durduklarında bundan rahatsızlık duyabilirler.

Başak Burcu Hediye

Bu burç için biraz daha detaylı ve özenle seçilmiş bir hediye tercih edebilirsiniz.  

Aslında hem çok göze çarpmamalı hem de çok özensiz ve basit durmamalı.  

Her ne olursa olsun bu burçtan kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak, pratik seçimler yapmalısınız. Örneğin doğal tonlarda ama her kıyafetlerine uyumlu olan ve hemen üstlerine geçirip çıkabilecekleri bir mont harika bir seçim olabilir. 

Ya da kullanışlı kalemler, defterler ve ajandalar gene kendileri için güzel seçimler olabilir.

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burcu kişileri, hayatlarının her alanında oldukları gibi, aşk hayatlarında da oldukça seçici ve mükemmeliyetçi olabilirler. Kendileri için en doğru ve mantıklı olan kişiyi tercih ederler.

İlişkilerinde oldukça eleştirel ve karşısındaki kişiye hizmet etme eğilimde davranabilirler. Partnerinin hatalarını düzeltmek ve onu daha iyi bir noktaya getirmek için çabalayabilirler.

Genelde destek olabileceği kişiler ile ilişki kurmaya yönelirler. Bu sebeple bazen üzgün veya sorunu varmış gibi gözüken kişilere yönelme durumları olabilir.

Kendileri oldukça çalışkan oldukları için, kendileri gibi çalışkan olan kişileri beğenirler. Ayrıca para harcama konusunda oldukça temkinlidirler. Bu sebeple, partnerinin gereksiz para harcamalarına bir süre sonra beklenilmeyen bir tepki verebilirler.

Başak Burcu Sağlık

Başak burcu, vücutta bağırsakları, sindirimi ve karın bölgesini temsil eder.

Sindirim problemleri, bağırsak ile ilgili tüm hastalıklar, spazmlar, karın ağrıları konusunda hassasiyetler görülebilir. Kiloya karşı fazla takıntıdan oluşan problemler görülebilir.

Başak Burcu Kariyer Hayatı

Başak burcu, oldukça çalışkan olan ve çalışmaktan, üretmekten zevk alan bir burçtur. Başkalarına hizmet edeceği ve tüm marifetlerini göstereceği işleri seçebilir.

Tıp ve sağlık alanı, alternatif tıp, kamusal alanlar, öğretmenlik, yönetici asistanlığı, bilgisayar ile ilgili sayısal alanlar, muhasebecilik, bankacılık gibi dallara yönelebilirler.

Başak Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır?

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Başak burcu, kendisi gibi toprak grubundan olan Başak, Oğlak ve Boğa burçları ile uyumludur.

Su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçları ile aralarında destekleyici bir uyum vardır. Zıt burçları olan Balık burçları ile zıtlıkların çekimi durumunu yaşayabilirler.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri bilgileri

Yorum yapın