Balık Burcunun Özellikleri


Modern yöneticisi Neptün, Klasik yöneticisi Jüpiter olan Balık kişileri; oldukça derin, sezgisel, yardımsever ve olaylara duygusal tarafları ile bakan kişilerdir.

İlahi yönleri oldukça kuvvetli olabilir. Üzüldüklerinde içe çekilip kendileriyle baş başa kalmak isteyebilirler. Bu sebeple de çok kolay dağılabilirler.

İnsanlara karşı yardım etme dürtüleri yüksektir. Yine de bazen kendi hayatlarını çok fazla akışa bırakabilirler. “Zaten olacak olan olur” şeklinde düşünüp, mantıktan ve dünyevi olandan uzak kalabilirler.

Hisleri kuvvetli olabilir. Rüyalar ve enerjiler konusunda ayrı bir kabiliyetleri olabilir.

Balık Burcu Hediye

Girdiği her atmosferin enerjisini emen ve ruhunu dinlendirmeye ihtiyacı olan bu burçtan kişilere, onları rahatlatacak hediyeler tercih etmelisiniz. 

Masaj salonundan bir randevu, su kenarı yerlere yapacağınız bir tatil, evine alacağınız güzel bir akvaryum oldukça iyi gelecektir.  

Balık burcu ayakları temsil ettiği için rahat bir ayakkabı ya da kaliteli ve zevkli çoraplar alabilirsiniz. Gene güzel bir ayak masajı da kendisine harika hissettirecektir. 

Balık Burcu Aşk Hayatı

Balık burcu, hayatının her alanında olduğu gibi, aşk hayatında da derinlikten hoşlanacaktır. İlişkilerinde oldukça fazla kendisini adayan bir durumda olabilir. Balık burcu insanı, değişken ve bazı zamanlarda içinde çekilebilen bir yapıdadır. Bu sebeple kendisini içi çekildiği zamanlarda oradan çıkartacak bir eş ihtiyacında olabilir.

Pozitif, hayata tutunma ve hayatla mücadele etme kuvveti yüksek insanlarla beraber olmak isteyebilir. Bu sayede partneri kendisini hayattan izole olduğu zamanlarda hayatın içine geri çekebilir.

İçe çekilme durumunun olmadığı zamanlarda ise oldukça bağlı ve duygusal bir partner olurlar.

Balık Burcu Sağlık

Balık burcu, astrolojide ayak bölgesini yönetir. Bu burçtan olan kişiler özellikle ayak yaralanmaları veya bu bölgede çıkabilecek hastalıklara, iltihaplanmalara ve yaralara dikkat edebilirler.

Ayrıca her türlü zehirlenme problemlerine ve özellikle sıvı tüketiminden kaynaklanan problemlere dikkat edebilirler.

Balık Burcu Kariyer Hayatı

Su grubundan bir burç olan Balık burcu, ilahi yönü güçlü ve yaratıcılık kapasitesi oldukça gelişmiş bir burçtur. Özellikle yaratıcılığını ve içten gelen ilhamlarını kullanabileceği alanlara yönelebilir.

Resim, müzik, tasarım gibi yaratıcılık gerektiren alanlarda başarılı olabilir. Bunun yanında merhamet ve içtenliği yüksek olduğu için yine sağlık alanlarına yönelebilir; psikoloji, tıp, veterinerlik, psikologluk gibi alanları tercih edebilir.

Balık Burcu Hangi Burçlar İle Anlaşır?

Bunu anlamak için doğum haritasındaki harici gezegenler de güzelce incelenmelidir. Karşılıklı olarak Güneş, Ay, Venüs, Mars ve Merkür’ün açılarına bakılmalıdır.

Balık burcu, kendisi gibi su grubundan olan Balık, Akrep ve Yengeç burçları ile uyumludur.

Toprak grubundan olan Boğa, Oğlak ve Başak burçları ile destekleyici bir ilişki içerisinde olur. Zıt burcu olan Başak burcu ile, zıtlıkların çekimi gibi bir etki ile birbirlerine çekilebilirler.

Bunu da beğenebilirsiniz: Sinastri bilgileri

Yorum yapın