Ay Fazları


Bugün sizlere Ay’ın fazlarından ve bize etkilerinden bahsetmek istiyorum. 

Bildiğiniz gibi, Ay’ın toplam 8 fazı; yani 8 ayrı yüzü bulunmakta. Ve bu her bir faz, farklı bir enerji ve özellik taşımakta. 

Bizler ise Ay’ın hangi fazında doğduysak, o faza ait özellikleri kendimize aktarıyoruz.  

Tabii bu demek değil ki; tamamen doğduğumuz Ay fazlarının özelliğindeyiz. Harita bir bütündür ve bizim haritamız aksine bu fazı kapatacak açılara ve yerleşimlere sahip olabilir. 

Yine de doğduğumuz fazı da incelemeli ve özelliklerini haritamız içerisinde değerlendirmeliyiz. 


Gelelim Ay’ın fazlarına ve derecelerine.  

Öncelikle Ay fazınızı nasıl hesaplayacağınızı bilmiyorsanız, buraya tıklayarak Ay Fazı Hesaplama isimli videoya ulaşabilirsiniz.  


Ay Fazları Ve Dereceleri: 

Yeniay: Maximum 44 dereceye kadar uzaklaşıyorsa Yeniay’dır. 

Hilal: 45 – 89 derece 

İlk dördün: 90-134 derece 

Büyüyen ay: 135-179 derece 

Dolunay: 180-224 derece 

Küçülen ay: 225-269 derece 

Son dördün: 270-314 derece 

Balsamik: 315-359 derece 


Ay Fazları Ve Anlamları


Yeniay Fazı:

Bu fazda doğmuş kişiler girişken, atak ve sabırsızlardır. İçlerinde bir şeyler başlatma ve yeni işlere girişme arzusu yüksektir. Kendilerini öne atabilen ve dikkat çekebilen kişilerdir.  

Düşünmeden ve acele ederek, ani kararlar alabilirler. Çocuksu bir enerjiye sahiplerdir ve ilerleyen yaşlarında bile bu enerji devam eder. 


Hilal Fazı: 

Bu fazda doğmuş kişiler için özgürlük ihtiyacı çok yüksektir. Özgür olmak ve yeni bilgilerin peşinden gitmek isterler.  

Yeniay fazının ani ve aceleci hareketlerinden ziyade, bu fazda dikkatli ve ölçülü hareket etme isteği vardır. Adımlarını daha güvenli bir şekilde atarlar. Çünkü kendileri için başarı ve maddiyat önemli kavramlardır.  


İlk Dördün Fazı: 

Bu fazda doğmuş kişiler için hayat bir arenadır. Sürekli daha iyisi olmak ve bir şeyleri başarabilme dürtüsü içindedirler. Başarılı olma şansları da yüksektir çünkü bu arenadan korkmazlar. Hayatla mücadele edebilir ve zorluklarla gayet güzel baş edebilirler.  

Oldukça kararlı ve fikirleri konusunda tutucu kişilerdir. Kolay kolay hedeflerinden ve düşüncelerinden vazgeçmezler. 


Büyüyen Ay Fazı: 

Bu kişiler için bilgi ve yeni konular öğrenmek çok önemlidir. Hedefleri ve hayattaki amaçları kendileri için mühimdir. Organize olma ve planlı çalışma yetenekleri sayesinde, hedeflerine ulaşabilirler.  

Analizci ve detaycı bir zihin yapıları vardır. Hem kendilerini, hem de başkalarını gayet güzel organize edebilirler. Son dakikada bile olayları süzüp, hızlı bir şekilde plan yapabilirler. 


Dolunay Fazı: 

Bu fazda doğan kişiler, oldukça objektif olabilen ve empati yeteneği güçlü olan kişilerdir. Karşıdaki kişiye değer verir ve önemserler. Genellikle olaylara “neden” sorusu ile bakar ve nedenini ve amacını anlamaya çalışırlar. 

Kendilerine uygun bir partner ve eş arayışında olurlar ve en iyisini beklerler. 


Küçülen Ay Fazı: 

Bu fazda doğan kişiler, fazlasıyla çocuksu ve yenilikçi bir yapıdadırlar. Bilgi bu fazdakiler için oldukça önemlidir. Bildiklerini yaymak ve herkese anlatmak isteyeceklerdir.  

Başkaları tarafından fark edilmek ve ilgi çekmek gibi bir çabaya girebilirler. Bildiklerini de aynı şekilde fark ettirmek için uğraşacaklardır. Bilgiyi insanlara duyurma kabiliyetleri vardır. 


Son Dördün Fazı: 

Bu fazda doğan kişiler başkalarından ziyade kendi düşüncelerine önem verirler. Dışarıdaki kişilerin kendileri hakkında söylediklerine çok kulak asmazlar. 

Kendi hedefleri doğrultusunda, hedeflerine gittikleri yolda krizlerle karşılaşır ve bu krizleri aşa aşa özgürleşirler. Özgürlük bu kişiler için fazlasıyla önemli olacaktır.  


Balsamik: 

Bu faz ile birlikte ay ışığını iyice kaybeder ve tekrar Güneş ile kavuşarak Yeniay fazına dönüş yapar.  

Bu fazda doğan kişiler dünyevi hayattan ziyade ruhani ve ilahi olana yatkınlık gösteren kişilerdir. İnançları ve sezgileri çok kuvvetlidir. Bu fazda fazlasıyla kaderci bir bakış açısı söz konusudur. 

Zaman zaman kendilerini kurban rolüne getirebilirler. Olaylara karşı kendilerini feda ederler.  

Yorum yapın