Astroloji İle Doğru Mesleği Bulmak

Öncelikle bakmamız gereken evler:

10.ev-ün,kariyer evimiz 6.ev-hizmet evimiz 2.ev-para evimiz Bu evlerin elementlerine (ateş,hava,toprak,su) dikkat etmek gerekir.

Ateş= Liderlik, hareket, tutku içeren işler

Hava= Entelektüellik , iletişim içeren işler

Su= Şefkat ya da sahip olunan duyular ile becerilerin gösterileceği işler

Toprak= Güvence verecek, sabit, sağlam ve pratiklik içeren işler

Bize diğer ipucu verecek şeyler de, bu evlerin doğal yöneticileri,burç yöneticileri ve bu evlerde bulunan gezegenlerdir.


2.evin doğal yöneticisi Venüs

6.evin doğal yöneticisi Merkür

10.evin doğal yöneticisi Satürn Ve sizin bu evlerinizin yönetici gezegenleri incelenmelidir.


Özellikle 10.eve yerleşmiş gezegenler ve 10.evi yöneten burç büyük önem taşır.


10.Evdeki Gezegene Göre Meslekler

Güneş 10.Evde

-Kişi otoriter kişilerden destek görebilir. Kendi de lider/yönetici olabilir. Ya da oyunculuk alanında ilerleyebilir.

Ay 10.Evde

-Kişi başta kadınlardan olmak üzere Güneş’te olduğu gibi, üst düzey kişilerden destek görebilir.Özellikle kadınlarla ilgili işlerde çalışabilir. Annesi meslek seçiminde ve kariyer yolunda büyük rol oynayabilir. Halkla ilişkiler ve satış alanlarında başarılı olabilir.

Merkür 10.Evde

-İletişim yeteneği sayesinde üst mevkilere ulaşabilir. Öğretmenlik, politika, yazarlık, ticaret gibi alanlarda başarı görülebilir. Analitik zekası ile kariyerini güzel bir şekilde planlarsa güzel yerlere ulaşabilir.

Venüs 10.Evde
-Kişi sanatla ilgili işler yapabilir. Otorite figürlerinden güzel destekler görebilir. Arkadaşlık-sosyallik önemli olacağından, ortak iş yapmak isteyebilir ya da eğlence sektöründe çalışabilir. Dışarıya nasıl göründüğü kişi için önemlidir.

Mars 10.Evde

-Kariyer hayatında gerçekten çok mücadele edecektir. Tüm enerjisini kariyer yapmak için harcar. Otorite figürlerinden destek almakta zorlanabilir. Engeller kendisi için sorun değildir. Hedefine hırsla ilerler. Kişi kendi işini kurabilir.

Jüpiter 10.Evde

-Kariyer yolunda arkadaşları ve ailesinden destek alabilir. Üst mertebe kişilerden yana şans olduğunun güçlü göstergelerinden biridir. Hukuk, diplomasi, akademisyenlik, finans gibi alanlarda başarı elde edebilir.

Satürn 10.Evde

-Kişi kariyer yolunda bazı engeller ve gecikmelerle uğraşabilir. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren azimli olmayı öğrenir. Lider olmak için aşırı hırs yapmadan önce, diğer liderleri sabırla dinlemeyi öğrenmelidir. Satürn burada kalıcı başarılar verebilir.

Uranüs 10.Evde

-Kişi orijinal, çağın ötesinde meslekler seçebilir. Elektronik, bilgisayar gibi alanlarda ilerleyebilir. Ama sabit bir meslek seçmekte de zorlanma ihtimali yüzünden; sürekli meslek değiştirmek isteyip, iniş çıkışlar yaşayabilir.

Neptün 10.Evde

-Kişi hayal gücünü kullanabileceği meslekler seçebilir. Sinema, televizyon, müzik, yazarlık gibi mesleklerde başarılı olabilir. Aynı zamanda denizcilikle ilgili işler de yapabilir. Kişi çok duyarlı ve yardım severdir. Manevi tatmin için iş değiştirebilir.

Plüton 10.Evde

-Kişi lider olmak ve tüm gücün kendinde olmasını ister. Kariyerinde ciddi dönüm noktaları yaşayabilir. Kariyeriyle ilgili konularda, yıkılıp yeniden başlayabilir. Psikoloji, mistik konular, akademisyenlik, astroloji ve kimya ile ilgili meslekler seçebilir.

Yorum yapın