8 Maddede Feng Shui Felsefesini Hayatınıza Dahil Edin

Feng Shui; rüzgar ve su anlamına gelen bir Çin öğretisidir. Amacı hayatımızdaki gereksiz olan her şeyi atıp, belirli olan bazı inançları yerine getirerek tüm kötü enerjiyi kendimizden uzaklaştırmaktır. Genel olarak bu kurallara uygun evimizi, yani hayatımınız çoğunu geçirdiğimiz alanı düzenleyip; daha olumlu bir hayatı kendimize çekmemizi hedefler. 

1- Az Eşya Çok Huzur 

İlk olarak hayatınızda gereksiz olan, kullanmadığınız ne varsa atın. Bunlar; giymediğiniz kıyafetleriniz, uzun süredir kullanmadığınız eşyalarınız olabilir. 

2- Bitkilerin Gücü 

Evinizde mutlaka taze çiçekler bulundurmalısınız. Solarlarsa hemen değiştirip taze olanları yerlerine koymalısınız. Feng Shui’de özellikle, bambu ve mücevher bitkisinin bolluğu artıracağına inanılır. Kaktüs gibi sivri bitkiler sevilmez çünkü kötü enerji çektiği düşünülür. 

3- Yatak Odasına Özen 

Yatak odası, Feng Shui’de sadece uyumak ve cinsellik için vardır. Bu sebeple burada asla teknolojik aletler ve saat olmamalıdır.  Bunların yanında ayna da Feng shui’ye göre yatak odasında sadakatsizlik anlamı taşıdığı için bulunmamalıdır. İmkanınız varsa kıyafet dolabınız da başka bir odada olmalıdır. Yatağınızı yerleştirirken, ayağınızın kapıya bakmadığı bir pozisyon seçmelisiniz. Çünkü bunun ölümü çağrıştırdığına inanılıyor.

4- Güneş Işığı 

Feng Shui’ye göre güneş ışığı fazlasıyla büyük bir anlam taşır. Evinizin odalarının doğuya  baktığından, özellikle yatak odanızın bu yöne baktığından emin olmalısınız. Çünkü sabah güneşin doğuşuyla, tüm güneş ışığının odanıza girmesi gerekiyor. Bu sayede günün başlangıcından itibaren tüm pozitif enerjiyi içeri almış olacaksınız.  

5- Suyun Gücü 

Feng Shui’de su, negatif enerjileri çeker inancı hakim diyebiliriz. Salonunuza alacağınız bir adet akvaryum dışarıdan gelen tüm kötü enerjiyi çekecektir.  

6- Sivri Köşeli  Eşyalar 

Sivri Köşeli olan her şey Feng Shui’de yasaktır. Örneğin; köşeli bir masa yerine yuvarlak veya çok sivri olmayan bir masa tercih edilmelidir. 

7- Lavabonuza Dikkat 

Kötü enerjinin evinize yayılmaması için lavabonuzun kapısını her zaman kapalı tutmalısınız. Açık kalırsa para kaybının olacağına inanılıyor. Ayrıca  içerisi her zaman temiz olmalı ve açık renkler kullanılmalıdır.

8- Camlar Hep Temiz 

Güneşin camdan pürüzsüz bir şekilde içeri girmesi için camlar her zaman temiz olmalıdır. Ayrıca temiz camın; kazancı, bereketi artırdığına inanılıyor.  

Yorum yapın